2021 06 03 – 07 31

Praėjusiais metais Kaune surengtas jau dvidešimtas tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas.  Simpoziumas vyko Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse, kur tarptautinė menininkų komanda sukūrė meno kūrinius iš kaulinio porceliano. Šių metų simpoziumo tema – tvarumas. Menininkai pristato  darbus, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją.

Dėl Covid-19  pandemijos  kaulinio porceliano simpoziumas susidūrė su naujais iššūkiais.  Užsidarius sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti į Lietuvą. Tačiau menininkė iš JAV Alison Safford dalyvavo simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai meninei instaliacijai reikalingos detalės buvo atspausdintos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei.

Kaulinis porcelianas – tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų kaulų pelenai. Būtent tai lemia kaulinio porceliano savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir akinamai baltas. Tačiau tuo pačiu tai yra labai įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su ja, simpoziumo dalyvius konsultavo simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto  docentas Remigijus Sederevičius.

Kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai: Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva), Wen-Hsi Harman (Taivanas / Didžioji Britanija), Audrius Janušonis  (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Martin Harman (Didžioji Britanija),  Elina Titane (Latvija), Verners Lazdans (Latvija), Rokas Dovydėnas (Lietuva).

Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.