Edukacinės ekskursijos 2020-02-06T10:51:46+00:00

Edukacinė ekskursija „Panevėžio tarptautiniai keramikos simpoziumai: faktai ir istorijos“

Ekskursijos metu ne tik pamatysite didžiąją dalį Panevėžio miesto dailės galerijoje sukauptos šiuolaikinės keramikos kolekcijos, bet ir sužinosite, kuo ši kolekcija unikali, išgirsite daug įdomių pasakojimų, nutikusių per jau trisdešimt metų skaičiuojančią Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų istoriją.

Kaip gimė idėja Panevėžyje rengti tarptautinius keramikos simpoziumus? Kokių pasaulinio garso keramikų jose dalyvauta? Kuo ypatinga lietuvių šiuolaikinės keramikos mokykla? Kas yra akmens masė? Kaip keramikos kūriniuose atsiranda spalva? Koks menininkas,  atvykęs į Panevėžio simpoziumą, iš naujo atrado savo tėvynę? Kuo yra svarbus autobusas Nr. 6?

Tai tik nedidelė dalis klausimų, į kuriuos rasite atsakymus ekskursijos po Dailės galerijos Keramikos paviljoną ir galerijos kiemelį metu (Respublikos g. 3, Panevėžys). Kartu aplankysite ir pirmame paviljono aukšte veikiančią keičiamą parodą.

Ekskursija vedama lietuvių, anglų, rusų kalba pasirinktinai.

Kaina:

parodos bilietas x lankytojų skaičius  +  8 Eur  už gido paslaugą

Registruojamos grupės iki 30 žmonių. Prašome užsisakyti ne vėliau kaip prieš savaitę tel. (8-45) 584803, el.p. parodos@arspanevezys.lt

*****

Edukacinė ekskursija su gidu „Gamtos formos Juozo Lebednyko kūryboje“

Ekskursija skirta  5–12 klasių mokiniams.

Tai galimybė supažindinti mokinius su panevėžiečio skulptoriaus Juozo Lebednyko kūryba, parodant naujausius menininko kūrinius ir kino kalba papasakojant apie šio menininko asmenybę.

Jos metu pamatysite naują dokumentinį filmą apie panevėžietį skulptorių Juozą Lebednyką. Gidas supažindins su paroda „Juozo Lebednyko mažoji skulptūrinė plastika, pastelės, piešiniai“.

Per penkis savo kūrybinio darbo dešimtmečius J.Lebednykas nubrėžė ryškų pėdsaką Panevėžio ir visos Lietuvos meniniame gyvenime, įnešė svarų indėlį į lietuviškos skulptūros panoramos formavimą. Už ištikimybę kūrybai ir savito braižo puoselėjimą 2018 metais jis apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos „Auksiniu ženkliuku“, svarbiausiu Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) apdovanojimu.

Nuo pat kūrybinio darbo pradžios dailininkas aktyviai dalyvavo parodiniame gyvenime, surengė 28 personalines parodas, dalyvavo daugiau kaip 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Turkijoje, Vokietijoje), septyniuose tarptautiniuose simpoziumuose Lietuvoje ir Latvijoje.

Kaina:

parodos bilietas vaikui 1,00 Eur  x mokinių skaičius + 8 Eur gido paslauga

Edukacinė ekskursija vyks Keramikos paviljone  (Respublikos g. 3, Panevėžys) iki kovo 13 dienos.

Registracija ir daugiau informacijos – tel. (8-45) 584803, el. p. viesinimas@arspanevezys.lt

 

X