Edukacinės kūrybinės programos 2020-07-03T04:23:06+00:00

Dėmesio! Liepos mėnesį registracija į edukacines kūrybines programas vykdoma el.p. edukacija@arspanevezys.lt, tel. (8-45)584804

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS ŠEIMOMS

„Smagūs žaidimai keramikos kieme“

Trumpai supažindinsime su Panevėžio tarptautinių simpoziumų kolekcijos atsiradimo istorija ir pakviesime žaisti keramikos kūrinių slėpynes. Paskui išbandysite akies taiklumą mėtydami molio rutuliukus į taikinį, o rankų miklumą – iš šamoto lipdydami gyvūno figūrėlę. Po edukacijos aplankysite Keramikos paviljone veikiančią parodą.

Liepos mėn. 14 dieną

Pradžia – 15, 16.30, 18 val.

Užsiėmimai vyks Dailės galerijos kieme (Respublikos g. 3)

Edukacinės programos kaina vaikui – 1,50 Eur, lydinčiam suaugusiajam – 2 Eur (parodos bilietas); 1 Eur (lengvatinis).

Registracija vykdoma tel. (8-45) 584804, el.p. edukacija@arspanevezys.lt

PASTABA: Renginiuose filmuojama ir fotografuojama.

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS KERAMIKOS PAVILJONE (RESPUBLIKOS G. 3)

Registracija vykdoma tel. (8-45) 584803, el. p. viesinimas@arspanevezys.lt

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS (5-10 vaikų)

„Pelės metai“

Būsite supažindinti su šamoto, dar vadinamo akmens mase, lipdymo ypatybėmis. Lipdysite pelės figūrėlę. Detalėmis ir raižymo būdu suteiksite jai charakteringus bruožus ir nuotaiką. Po edukacijos darbas bus išdegtas. Kaina vaikui 1,50 Eur.

 

„Šiuolaikinio vartotojo natiurmortas“ 

Edukacijos specialistas supažindins su natiurmorto žanru. Pasinaudodami įvairiomis priemonėmis, patys komponuosite šiuolaikinį, vartotojišką visuomenę atspindintį natiurmorto pastatymą. Fotografuosite savo sukurtą kompoziciją ir retušuosite filtrų pagalba. Kartu su edukatoriumi aptarsite socialinių tinklų iššauktą madą visuomenei pristatyti savo gyvenimą pagražintą, „glamūrinį“ – tarsi reklamoje ar paveiksle. Analizuosite savo pasirinkimus, sukurtos kompozicijos tikslus ir prasmę. Kaina vaikui 1,50 Eur.

 

„Kolektyvinio keraminio pano kūrimas“

Kiekvienas užsiėmimo dalyvis formuos nedidelę šamoto plytelę, kurią dekoruoja raižymo būdu pagal bendrą temą (pvz., „Mano klasės draugai“, „Mano miestas“, „Vasaros įspūdžiai“ ir pan.). Plytelės sukomponuojamos į vieną pano. Edukatoriai supažindina su galimybe darbą dekoruoti sausomis glazūromis. Po edukacijos darbas išdegamas, jį galima eksponuoti tiek vidaus erdvėse, tiek lauke. Kaina vaikui 1,50 Eur.

 

„Gėlė – dubenėlio dugne“

Iš šamoto lipdomas dubenėlis, jo dugnas dekoruojamas reljefine gėle, įdedama spalvoto stiklo šukių. Darbas išdegamas, išsilydęs stiklas suteikia blizgesio ir spalvą. Kaina vaikui 1,50 Eur.

 

„Keraminis angelas“

Sužinosite šamoto lipdymo galimybes. Lipdysite ir raižymo būdu dekoruosite angelo figūrėlę. Po edukacijos darbas išdegamas. Kaina vaikui 1,50 Eur.

 

„Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“


Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika kuria abstrakčius paveikslėlius: lieja akvarele ant stiklo ir daro atspaudus. Tokiu būdu sukuriami keli skirtingi darbai. Kaina 1,50 Eur.

***

SUAUGUSIESIEMS

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS (4-10 žmonių)

„Reljefinis vazonas“ (1 užsiėmimas)

Supažindinimas su šamoto (akmens masės) lipdymo ypatybėmis. Plokštumų formavimas iš skirtingų molio detalių, reljefinio dekoro kūrimas. Po edukacijos vazono išorinis dekoras bus paryškintas metalo oksidais, vidus išglazūruotas bespalve glazūra. Darbas bus išdegtas. Kaina 12,00 Eur.

 

„Piešiniu dekoruota vaza“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su įvairių formų šamoto lipdymo galimybėmis; keraminės vazos lipdymas. II užsiėmimas: piešinio eskizo parengimas; vazos dekoravimas engobu, glazūra. Po edukacijos darbas išdegamas. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 6,00 Eur.

 

„Žvakidė ATVIRAS NAMAS“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Plokštumų lipdymas, sienų ir kiaurymių formavimas, detalių suklijavimas.
II užsiėmimas. Nulipdyto namelio-žvakidės dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 5,00 Eur.

 

 

„Dekoruotas šamoto dubuo“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Nulipdytas dubuo dekoruojamas reljefinėmis detalėmis arba raižymo būdu.
II užsiėmimas: šamotinio dubens dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 5.00 Eur.

 

„Šamotinis bijūnas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Detalių – žiedlapių ir gėlės pagrindo formavimas bei jungimas. II užsiėmimas: šamotinio darbo dekoravimas – dengimas glazūromis. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 4,50 Eur.

Šamotinė žvakidė „Avilys“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Plokštumų lipdymas, sienų ir kiaurymių formavimas, detalių suklijavimas. II užsiėmimas: nulipdytos šamotinės žvakidės dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 5,00 Eur.

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS (10 žmonių)

,,Kuriu šamotinį angelą“ (1 užsiėmimas)

Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Lipdoma ir raižymo būdu dekoruojama angelo figūrėlė. Po edukacijos angelas išdegamas. Kaina asmeniui 6 Eur.

„Kuriu paveikslus monotipijos technika“ (1 užsiėmimas)

Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika kuria originalius paveikslus. Kaina asmeniui 4,50 Eur.

Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija.

Daugiau informacijos tel. (8-45) 584803, el. p. viesinimas@arspanevezys.lt

PASTABA: Renginiuose filmuojama ir fotografuojama.

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS VIRTUALIAI

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir suaugusiesiems „Paukštukas“

Žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=5fAgrGDMolQ

 

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir suaugusiesiems „Įdėklas kiaušiniui KIŠKIS“

Žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=BSh3ujkDWDc

 

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir suaugusiesiems „Įdėklas kiaušiniui“

Žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=HVBVni5FE6Q&t=21s

 

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir suaugusiesiems „Velykinio zuikio lipdymas“

Žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=ygEBkI6GQjA

X