Registracija  vykdoma el. p. edukacija@arspanevezys.lt

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS 

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS 

„Angelas sargas“

1–12 klasių mokiniams

Užsiėmimo metu sužinosite, kad yra įvairių molio rūšių, o šamotas (dar kitaip vadinamas akmens mase) yra viena iš jų. Patirsite šio balzganos spalvos molio privalumus lipdydami Angelo sargo figūrėlę. Ją dekoruosite raižymo būdu arba reljefinėmis detalėmis.

Ar Angelas sargas bus besišypsantis, ar svajingas, ar globėjiškas – tai priklausys tik nuo jūsų.

Kuo daugiau savo kūrybinės energijos į kuriamą darbą sudėsite, tuo labiau jis skleis dvasinę šilumą ir džiugins tuos, kurie į jį žiūrės.

Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina 2,00 Eur

 

„Linksma muilinė“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams

Pirmiausia sužinosite, kas per molio rūšis yra šamotas, kodėl jis dar yra vadinamas akmens mase, kuo ypatingas. Paskui mokysitės nulipdyti muilinės pagrindą, kraštus. Vėliau muilinę dekoruosite raižydami joje piešinį arba lipdydami reljefines detales. Tokiu būdu galite sukurti savo mėgstamo gyvūno ar augintinio atvaizdą, o galbūt papuošti muilinę linksmu veideliu ar augalo motyvu.

Edukacijos specialistai į jūsų darbus įdės stiklo šukių, degant krosnyje stiklas išsilydys ir jūs pamatysite netikėtą savo kūrybos rezultatą – muilinės vidus bus spalvotas ir blizgus.

Kaina 2,00 Eur

 

„Katino šeimininkės sapnas“

Ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams

Edukacijos metu supažindinsime su žymios latvių keramikės Ilze Emse-Grinberga kūryba. Menininkė 2010 metais dalyvavo Panevėžio tarptautiniame keramikos simpoziume.

Vaikai apžiūrės keramikės darbus, saugomus Dailės galerijos šiuolaikinės keramikos kolekcijoje.

Be keramikos, Ilze Emse-Grinberga iš modelino ir plastilino lipdo personažus animaciniams filmams. Edukacijos dalyviams parodysime fragmentus iš animacinio filmo, kurį kūrė ši menininkė. Po to vaikai iš šamotinio molio lipdys linksmą filmo personažą – katiną.

Kaina 2,00 Eur

 

„Perfrazuok urbanistinį peizažą“

 

1–12 klasių mokiniams

Kokį norėčiau matyti miestą, kuriame gyvenu? Ką jame pakeisčiau ir ką išsaugočiau? Edukacijos dalyviai kviečiami pateikti savąją miesto viziją, perkuriant jo fotografinius vaizdus.

Edukacija prasidės Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11). Pristatydami veikiančią parodą  kalbėsime apie fotografiją kaip meno rūšį, kurios objektas – tiek žmogus, tiek jį supanti aplinka.

Antra, kūrybinė, programos dalis vyks Dailės galerijoje (Respublikos g. 3). Moksleiviams pasiūlysime perkurti juodai baltas fotografijas – Panevėžio urbanistinius peizažus, kuriuose užfiksuoti daugiabučių kvartalai, aikštės, pramoniniai rajonai, priemiesčiai. Fantazijos gali būti kuo įvairiausios – statyti naujus pastatus ar juos dekoruoti, sodinti želdinius, apgyvendinti miestą įsivaizduojamais personažais ar tiesti tiltus į kosmosą. Kiekvienas dalyvis gautą fotografiją perkurs pasirinkta technika: pripiešdamas flomasteriais, pieštukais, kurdamas koliažą (klijuodamas spalvoto popieriaus, medžiagos skiautes, siūlus).

Kaina 1,50 Eur

 

 „Perkurk savaip“

 

1–12 klasių mokiniams

Kodėl Panevėžys vadinamas šiuolaikinės keramikos Meka? Todėl, kad čia sukaupta didžiausia Rytų Europos regione šamoto keramikos kolekcija. Šis edukacinis kūrybinis užsiėmimas – galimybė ne tik aplankyti įspūdingą šios kolekcijos ekspoziciją, bet mokytis vertinti ir  interpretuoti šiuolaikinę keramiką. Užsiėmimas vyks Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone.

Pradžioje būsite supažindinti su keramikos kolekcijos atsiradimo istorija, Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumų veikla, apžiūrėsite keramikos ekspoziciją. Vėliau kiekvienas gausite individualią užduotį – pagal keramikos kūrinio fragmento nuotrauką  surasti šį objektą Keramikos paviljone. Ramiai apžiūrėjus, pamąstyti: kaip suprantu šį darbą, ką jis man primena, kokius jausmus kelia, ir užrašyti vieną ar du jį apibūdinančius sakinius. Kita užduotis – pervadinti objektą savaip ir popieriaus lape pastele nupiešti asmeninę vizualinę šio kūrinio interpretaciją, jai perteikti pasitelkiant spalvą, liniją, štrichą. Baigę darbą būsite pakviesti pasidalinti savo įžvalgomis ir pagrįsti kūrinio interpretaciją.

Kaina 1,50  Eur

 

„Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika kurs abstrakčius paveikslėlius: lies akvarele ant stiklo ir darys atspaudus. Tereikės nuvalyti nuo stiklo dažus  ir vėl bus galimą kurti visai kitokį vaizdą.  Kiekvieną kartą – skirtingas kūrinys! Po edukacijos siūlome darbus parsinešti namo (į klasę, darželį etc.), įrėminti ir surengti parodą.

Kaina 1,50 Eur.

***

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS 

„Dekoruotas padėklas“ (1 užsiėmimas)

Šamotas, kitaip vadinamas akmens mase, – labai plastiška medžiaga. Ji puikiai tinka lipdyti pasirinktos formos padėklą. Užsiėmimo metu būsite supažindinti su šamoto lipdymo galimybėmis. Savo darbą dekoruosite iškiliomis detalėmis arba raižymo būdu.

Vėliau galerijos edukacijos specialistai padėklą dekoruos skystomis glazūromis, o į vidų įdės spalvoto stiklo duženų. Darbas bus išdegtas. Aukštos temperatūros krosnyje stiklas išsilydys ir suteiks padėklui spalvos ir blizgumo.

Kaina: 6 Eur

 

„Šamotinė dėžutė“ (2 užsiėmimai)

Miela interjero detalė ar slėptuvė papuošalams? O gal originali dovana šeimos nariui ar draugui? Jūsų rankomis sukurta šamotinė dėžutė gali džiuginti tiek savo estetika, tiek funkcionalumu. Be to, ją lipdydami patirsite tikrą kūrybinių atradimų džiaugsmą.

I užsiėmimas: būsite supažindinti su šamoto, dar vadinamo akmens mase, lipdymo galimybėmis. Pasirinktinai lipdysite apvalios ar stačiakampio formos dėžutę. Ją puošite iškiliomis detalėmis arba raižymo būdu.

II užsiėmimas: dėžutės išorę ir vidų dekoruosite skystomis glazūromis ir metalo oksidais. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 10 Eur.

 

„Keraminė chrizantema“  (2 užsiėmimai)

 Sakome „ne“ plastikinėms gėlėms kapinėse! Kviečiame tausoti gamtą ir siūlome šaltuoju metų laiku artimųjų kapus pagerbti keraminėmis gėlėmis. Iš natūralios medžiagos sukurti atminimo ženklai „žydės“ ant kapų bet kuriuo metu.

I užsiėmimas. Sužinosite, kuo ypatinga keramikos rūšis – šamotas. Mokysitės formuoti gėlės detales – žiedlapius, juos jungti ir tvirtinti prie pagrindo.

II užsiėmimas. Šamotinę chrizantemą dekoruosite skystomis glazūromis. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 9 Eur.

  

 „Indas kitaip“ (2 užsiėmimai)

 

Ar neįprastos formos indas gali būti funkcionalus? Be abejonės – taip. Tuo galės įsitikinti šios programos dalyviai, savo namams sukurdami originalų šamotinį indą.

I užsiėmimas: būsite supažindinti su šamoto, dar vadinamo akmens mase, lipdymo galimybėmis.   Pasirinktinai lipdysite neįprastos formos vazą arba dubenį.

II užsiėmimas: indo vidų dekoruosite skysta glazūra, o išorę – įtrinama sausa glazūra. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 10 Eur.

 

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS 

,,Kuriu šamotinį angelą“ (1 užsiėmimas)

Puiki galimybė sukurti originalią angelo figūrėlę. Jis bus ypatingas, kitoks nei kiti, nes jį lipdydami prisiminsite įvairius su angelo motyvu susijusius vaizdinius ir pasitelksite visą savo fantaziją. Tam, žinoma, reikės sužinoti šamoto lipdymo galimybes.  Tuomet nulipdysite angelo  figūrą, o paskui raižymo būdu ir papildomomis  iškiliomis detalėmis ją dekoruosite. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 6 Eur.

 

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS 

„Kuriu paveikslus monotipijos technika“ (1 užsiėmimas)

Sužinosite, kas tai yra monotipija, susipažinsite su šios spaudos technikos galimybėmis. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika sukursite net kelis originalius paveikslus.

Kaina asmeniui 4,50 Eur.

 

Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija.

Daugiau informacijos edukacija@arspanevezys.lt 

Renginiuose filmuojama ir fotografuojama.