EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS 

Registracija  vykdoma el. p. edukacija@arspanevezys.lt

 

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS (ne mažiau 6 vaikai)

NAUJA! „Keraminis paukštukas“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams

Paukščio įvaizdis neretai sutinkamas dailėje – tiek tautodailininkų darbuose, tiek senųjų tapybos meistrų paveiksluose ar šiuolaikinio meno kūriniuose. O kaip paukštį įsivaizduojate jūs? Pabandykite jį nulipdyti iš plastiškos molio rūšies – akmens masės, kurioje yra malto šamoto grūdelių. Pirmiausia kursite norimą paukščio formą, paskui ją dekoruosite įspaudais, įbrėžiamomis ar iškiliomis detalėmis. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina 2,50 Eur

 

„Virvelinė pieštukinė“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams

Susipažinsite su viena seniausių molio lipdymo technikų – virveline. Pirmiausia rankomis kočiosite plonus šamotinio molio volelius ir iš jų formuosite pieštukinę. Paskui naudodami įvairius įrankius  ją dekoruosite: darysite įspaudus, įbrėžimus, prilipdysite iškilias detales.

Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina: 2,50 Eur

 

,,Lietuviškas peizažas molyje“ 

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams

Lietuva turi savo veidą ir išskirtinį identitetą. Ji ne tik Europos geografinis centras, bet ir šalis, kuri gali didžiuotis savo istorija, tradicijomis, kalba, nuostabia gamta.

Užsiėmimo metu sužinosite, kuo ypatinga molio rūšis šamotas, kas iš jo gaminama ir kur jį galima panaudoti. Taip pat sužinosite, kas yra reljefas ir kaip jis skirstomas. Po to gaminsime keraminę plokštelę. Ant jos pasidarę piešinį, lipdysime lietuvišką peizažą – gamtos ar urbanistinį. Galop jį dekoruosime įvairiais būdais.

Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina: 2,50 Eur

 

„Šamotinis ilgaausis“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams

Užsiėmimo metu sužinosite, kas per molio rūšis yra šamotas, kuo jis skiriasi nuo rudojo molio. Tuomet lipdysite kiškio figūrėlę: iš pradžių korpusą, paskui galvą ir ilgas ausis. Nepamirškite prilipdyti ilgaausiui uodegos!

Po edukacijos jūsų darbai bus išdegti ir pasirengę keliauti į nuolatinę buvimo vietą.

Kaina: 2,50 Eur

 

„Angelas sargas“

1–12 klasių mokiniams

Užsiėmimo metu sužinosite, kad yra įvairių molio rūšių, o šamotas (dar kitaip vadinamas akmens mase) yra viena iš jų. Patirsite šio balzganos spalvos molio privalumus lipdydami Angelo sargo figūrėlę. Ją dekoruosite raižymo būdu arba reljefinėmis detalėmis.

Ar Angelas sargas bus besišypsantis, ar svajingas, ar globėjiškas – tai priklausys tik nuo jūsų.

Kuo daugiau savo kūrybinės energijos į kuriamą darbą sudėsite, tuo labiau jis skleis dvasinę šilumą ir džiugins tuos, kurie į jį žiūrės.

Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina 2,50 Eur

 

„Linksma muilinė“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams

Pirmiausia sužinosite, kas per molio rūšis yra šamotas, kodėl jis dar yra vadinamas akmens mase, kuo ypatingas. Paskui mokysitės nulipdyti muilinės pagrindą, kraštus. Vėliau muilinę dekoruosite raižydami joje piešinį arba lipdydami reljefines detales. Tokiu būdu galite sukurti savo mėgstamo gyvūno ar augintinio atvaizdą, o galbūt papuošti muilinę linksmu veideliu ar augalo motyvu.

Edukacijos specialistai į jūsų darbus įdės stiklo šukių, degant krosnyje stiklas išsilydys ir jūs pamatysite netikėtą savo kūrybos rezultatą – muilinės vidus bus spalvotas ir blizgus.

Kaina 2,50 Eur

 

„Katino šeimininkės sapnas“

Ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams

Edukacijos metu supažindinsime su žymios latvių keramikės Ilze Emse-Grinberga kūryba. Menininkė 2010 metais dalyvavo Panevėžio tarptautiniame keramikos simpoziume.

Vaikai apžiūrės keramikės darbus, saugomus Dailės galerijos šiuolaikinės keramikos kolekcijoje.

Be keramikos, Ilze Emse-Grinberga iš modelino ir plastilino lipdo personažus animaciniams filmams. Edukacijos dalyviams parodysime fragmentus iš animacinio filmo, kurį kūrė ši menininkė. Po to vaikai iš šamotinio molio lipdys linksmą filmo personažą – katiną.

Kaina 2,50 Eur

 

„Perfrazuok urbanistinį peizažą“

 

1–12 klasių mokiniams

Kokį norėčiau matyti miestą, kuriame gyvenu? Ką jame pakeisčiau ir ką išsaugočiau? Edukacijos dalyviai kviečiami pateikti savąją miesto viziją, perkuriant jo fotografinius vaizdus.

Edukacija prasidės Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11). Pristatydami veikiančią parodą  kalbėsime apie fotografiją kaip meno rūšį, kurios objektas – tiek žmogus, tiek jį supanti aplinka.

Antra, kūrybinė, programos dalis vyks Dailės galerijoje (Respublikos g. 3). Moksleiviams pasiūlysime perkurti juodai baltas fotografijas – Panevėžio urbanistinius peizažus, kuriuose užfiksuoti daugiabučių kvartalai, aikštės, pramoniniai rajonai, priemiesčiai. Fantazijos gali būti kuo įvairiausios – statyti naujus pastatus ar juos dekoruoti, sodinti želdinius, apgyvendinti miestą įsivaizduojamais personažais ar tiesti tiltus į kosmosą. Kiekvienas dalyvis gautą fotografiją perkurs pasirinkta technika: pripiešdamas flomasteriais, pieštukais, kurdamas koliažą (klijuodamas spalvoto popieriaus, medžiagos skiautes, siūlus).

Kaina 2,00 Eur

 

„Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika kurs abstrakčius paveikslėlius: lies akvarele ant stiklo ir darys atspaudus. Tereikės nuvalyti nuo stiklo dažus  ir vėl bus galimą kurti visai kitokį vaizdą.  Kiekvieną kartą – skirtingas kūrinys! Po edukacijos siūlome darbus parsinešti namo (į klasę, darželį etc.), įrėminti ir surengti parodą.

Kaina 2,00 Eur

***

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS (ne mažiau 6 asmenys) 

NAUJA! „Juodo molio indas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas. Ši programa siūlo išbandyti tamsaus molio galimybes. Indą lipdysite iš rudai juodos plastiškos akmens masės, kurios sudėtyje yra 30 proc. šamoto grūdelių (degto malto molio).

II užsiėmimas. Nulipdytą indą dekoruosite specialiomis skystomis glazūromis, paskui darbas bus išdegtas 1080°C temperatūroje. Ant juodo molio paviršiaus glazūros įgis kitokių atspalvių, nei degant ant baltos akmens masės.

Kaina asmeniui 14,00 Eur

 

„Dekoruotas padėklas“ (1 užsiėmimas)

Šamotas, kitaip vadinamas akmens mase, – labai plastiška medžiaga. Ji puikiai tinka lipdyti pasirinktos formos padėklą. Užsiėmimo metu būsite supažindinti su šamoto lipdymo galimybėmis. Savo darbą dekoruosite iškiliomis detalėmis arba raižymo būdu.

Vėliau galerijos edukacijos specialistai padėklą dekoruos skystomis glazūromis, o į vidų įdės spalvoto stiklo duženų. Darbas bus išdegtas. Aukštos temperatūros krosnyje stiklas išsilydys ir suteiks padėklui spalvos ir blizgumo.

Kaina asmeniui 8,00 Eur

 

„Kanapėtas indas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas. Minimalistinė forma ir taškuotas dekoras – tokį indą kursite šioje programoje. Keramikos darbo medžiaga bus balzgana šamotinė masė su gelsvos spalvos bazalto taškeliais. Iš šio plastiško, puikiai tinkamo lipdymui molio formuosite indą.

II užsiėmimas. Sužinosite, kokiais būdais gali būti dekoruojami  šamoto darbai. Kad liktų matomas  kanapėtas dirbinio paviršius, indą dekoruosite dengdami jį skaidriomis skystomis glazūromis. Po edukacijos indas bus išdegtas. Taškeliai išryškės degant aukštoje temperatūroje – ne mažiau  kaip1200°C. Subtilus glazūros skaidrumas ir blizgumas suteiks indui ypatingą efektą.

Kaina asmeniui 14.00 Eur

 

„Keramikos formų žaismė“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas. Egzistuoja įvairių  keramikos indų formavimo būdų. Šįkart kuriamo keramikos darbo medžiaga bus šamotinis molis, o indą formuosite panaudodami įvairias gipsines formas. Kai jau rankose turėsite suformuotą dirbinį, jį bus galima dekoruoti reljefinėmis detalėmis arba raižymo būdu.

II užsiėmimas. Sužinosite, kokiais būdais gali būti dekoruojami  šamoto darbai. Tęsite indo dekoravimą dengdami jį skystomis glazūromis ar/ir  įtrindami sausomis. Po edukacijos indas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 14,00 Eur

 

„Šamotinė dėžutė“ (2 užsiėmimai)

Miela interjero detalė ar slėptuvė papuošalams? O gal originali dovana šeimos nariui ar draugui? Jūsų rankomis sukurta šamotinė dėžutė gali džiuginti tiek savo estetika, tiek funkcionalumu. Be to, ją lipdydami patirsite tikrą kūrybinių atradimų džiaugsmą.

I užsiėmimas: būsite supažindinti su šamoto, dar vadinamo akmens mase, lipdymo galimybėmis. Pasirinktinai lipdysite apvalios ar stačiakampio formos dėžutę. Ją puošite iškiliomis detalėmis arba raižymo būdu.

II užsiėmimas: dėžutės išorę ir vidų dekoruosite skystomis glazūromis ir metalo oksidais. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 14,00 Eur

 

„Keraminė chrizantema“  (2 užsiėmimai)

Ar galime atsisakyti plastikinių gėlių kapinėse? Labai norint – taip. Kviečiame tausoti gamtą ir siūlome šaltuoju metų laiku artimųjų kapus pagerbti keraminėmis gėlėmis. Iš natūralios medžiagos sukurti atminimo ženklai „žydės“ ant kapų bet kuriuo metu.

I užsiėmimas. Sužinosite, kuo ypatinga keramikos rūšis – šamotas. Mokysitės formuoti gėlės detales – žiedlapius, juos jungti ir tvirtinti prie pagrindo.

II užsiėmimas. Šamotinę chrizantemą dekoruosite skystomis glazūromis. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 12,00 Eur

  

 „Indas kitaip“ (2 užsiėmimai)

 

Ar neįprastos formos indas gali būti funkcionalus? Be abejonės – taip. Tuo galės įsitikinti šios programos dalyviai, savo namams sukurdami originalų šamotinį indą.

I užsiėmimas: būsite supažindinti su šamoto, dar vadinamo akmens mase, lipdymo galimybėmis.   Pasirinktinai lipdysite neįprastos formos vazą arba dubenį.

II užsiėmimas: indo vidų dekoruosite skysta glazūra, o išorę – įtrinama sausa glazūra. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 14,00 Eur

 

,,Kuriu šamotinį angelą“ (1 užsiėmimas)

Puiki galimybė sukurti originalią angelo figūrėlę. Jis bus ypatingas, kitoks nei kiti, nes jį lipdydami prisiminsite įvairius su angelo motyvu susijusius vaizdinius ir pasitelksite visą savo fantaziją. Tam, žinoma, reikės sužinoti šamoto lipdymo galimybes.  Tuomet nulipdysite angelo  figūrą, o paskui raižymo būdu ir papildomomis  iškiliomis detalėmis ją dekoruosite. Po edukacijos darbas bus išdegtas.

Kaina asmeniui 8,00 Eur

 

„Kuriu paveikslus monotipijos technika“ (1 užsiėmimas)

Sužinosite, kas tai yra monotipija, susipažinsite su šios spaudos technikos galimybėmis. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika sukursite net kelis originalius paveikslus.

Kaina asmeniui 6,00 Eur

 

Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija.

Daugiau informacijos edukacija@arspanevezys.lt 

Renginiuose filmuojama ir fotografuojama.