Panevėžio miesto dailės galerija vykdo plačią edukacinę ir kūrybinę veiklą įvairaus amžiaus žmonėms – nuo dar mokyklos nelankančių vaikučių iki aštuntą dešimtį perkopusių senjorų. Edukacinių kūrybinių programų lankytojai ne tik supažindinami su galerijoje sukaupta Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija, bet ir patys turi galimybę išmėginti jėgas keramikoje.

Lipdymui dažniausiai naudojamas aukšto degimo molis – akmens masė, kurioje yra malto šamoto grūdelių. Būtent iš tokios medžiagos yra sukurti Panevėžio keramikos simpoziumų kūriniai. Kūrybinių programų dalyviams, vadovaujamiems patyrusių edukacijos specialistų, paklūsta ne tik molis ar porcelianas, bet ir kitos medžiagos – popierius, stiklas, akvarelė, pastelė, akrilas ir kt. Pajusti kūrybos džiaugsmą ir saviraiškos išsipildymą galima ne tik pačiame procese, bet ir pamačius galutinį rezultatą, nes paprastai iš visų edukacinių kūrybinių programų dalyviai išeina nešini sukurtais originaliais darbais.

Taip pat lankytojai kviečiami į edukacines programas, kuriose supažindinami su veikiančiomis parodomis, įvairiomis dailės rūšimis, mokomi vaizduojamojo meno paslapčių ir kritinio vertinimo. Rengiami specialūs projektai, kuriuose dalyvauja profesionalūs dailininkai, galintys suteikti išsamių žinių apie įvairius dailės žanrus, naujausias technikas ir padėti tai įgyvendinti praktiškai.