Panevėžio miesto dailės galerija vykdo plačią edukacinę veiklą įvairių amžiaus grupių žmonėms. Edukacinių kūrybinių programų lankytojai ne tik supažindinami su Dailės galerijoje sukaupta Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija, bet ir patys turi galimybę išmėgti jėgas keramikoje. Lipdymui naudojamas tradicinis molis ir šamotas (akmens masė), taip pat paprastesnės medžiagos: modelinas, plastilinas.

Taip pat lankytojai kviečiami į edukacines kūrybines programas, kuriose supažindinami su veikiančiomis parodomis, įvairiomis dailės rūšimis, mokomi vaizduojamojo meno paslapčių ir gali realizuoti savo kūrybinius sumanymus. Rengiami specialūs projektai, kuriuose dalyvauja patyrę dailininkai, galintys suteikti išsamių žinių apie įvairius dailės žanrus, naujausias technikas ir padėti tai įgyvendinti praktiškai.

Kūrybinių programų dalyviams, vadovaujamiems patyrusių edukatorių, paklus ne tik molis ar porcelianas, bet ir kitos medžiagos – popierius, stiklas, akmuo, metalas, oda, vilna. Pajusti kūrybos džiaugsmą padės akvarelės, stiklo, keramikos, grafikos darbų kūrimas, paviršių dekoravimas ir kita meninė veikla.