Ilgametė profesionaliojo meno paroda „Aukštaitijos dailė“ šiemet vėl bus rengiama Panevėžio miesto dailės galerijoje. Tai tradicinė, apžvalginė profesionalaus meno paroda, vykstanti kas dvejus metus. Kaskart ji turi savo temą, ne išimtis ir šie metai.

„Šių metų parodoje „Aukštaitijos dailė 2024. Metamorfozės“ autorius kviesime pristatyti kūrybines metamorfozes, nagrinėsime, kaip kinta menininko raiška per tam tikrą laiką – nuo pradedančio, savo galimybes dar tik atrandančio, iki šiandieninio, dažnu atveju  – Aukštaitijos regiono kontekste – jau susiformavusio kūrėjo. Jauni autoriai čia taip pat ras vietos. Neretu atveju jie yra linkę eksperimentuoti, nepaisant dar trumpo kūrybinio kelio, pokyčių jų kūryboje taip pat apstu. Tradiciškai parodoje atsispindės įvairių dailės šakų atstovų kūryba – tapyba, skulptūra, grafika, keramika, stiklas, fotografija ir kitos medijos“, – sako projekto vadovė Aurelija Seilienė.

Dalyvauti parodoje kviečiami menininkai, kuriantys Aukštaitijos regione ar kilę iš jo ir su šiuo regionu siejantys savo kūrybą.

Paroda veiks Panevėžio miesto dailės galerijos ekspozicinėje erdvėje ir jos skyriuje – Fotografijos galerijoje 2024 m. birželio 21 – rugsėjo 1 dienomis. Rugsėjo 7 – spalio 5 dienomis paroda bus eksponuojama Šiaulių dailės galerijoje. Planuojama išleisti parodos katalogą, pristatantį ne tik parodoje eksponuojamus kūrinius, bet ir autorių kūrybą (lietuvių – anglų kalbomis).

Kviečiame menininkus teikti paraiškas dalyvauti parodoje pristatant po 2 savo kūrinius: 1 darbas, sukurtas tik pradėjus savo kūrybinius ieškojimus ir 1 sukurtas per pastaruosius dvejus metus. 2023-2024 metų kūrinys negali būti anksčiau eksponuotas parodose Panevėžyje. Kūrinių nuotraukas (atrankai galima pateikti iki 4 kūrinių – po 2 kūrybos pradžios ir po 2 naujausius) siųskite el. paštu parodos@arspanevezys.lt iki š. m. balandžio 30 d. Nuotraukos turi būti pateikiamos JPG formatu, iki 2 MB dydžio.

Organizatoriai savo nuožiūra atrinks iki 5 kūrinių iš visos parodos, jų fragmentai bus panaudoti edukacinėse programose, kurios vyks visą parodos veikimo laikotarpį. Pateikdami kūrinius parodai, autoriai nurodys neprieštaraujantys, kad jų kūrinius galerija savo veiklos tikslais atgamins (reprodukuos) kataloguose, albumuose, bukletuose, reklaminėse iškabose bei leidiniuose, atvirukuose, vaizdo medžiagoje, naudos jį galerijos leidybinėje veikloje. Taip pat autoriai pateiks sutikimą leisti viešai skelbti ir atgaminti parodos kūrinius galerijos interneto svetainėje ir su jos veikla susijusioje internetinėje erdvėje, socialiniuose tinkluose ir neprieštaraus, kad vykstančių renginių metu būtų fotografuojami parodos ekspozicijos fragmentai.

Apie atrinktus kūrinius autorius informuosime elektroniniu paštu. Kilus klausimams, galima skambinti telefonu 845 584803 arba +370 61860168. Dalyvauti parodoje bus atrinkti tik visas sąlygas atitikę kūrėjai.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė. Partneris – Šiaulių dailės galerija.

Mariaus Rudžiansko nuotr.