Kovo 18 d. 12 val. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje vyks susitikimas su parodos „60 monumentų“ autore Vilma Samulionyte. Žinoma konceptualios fotografijos kūrėja pristatys savo kūrybą ir fotografijų ciklą, kurio objektas – Lietuvos civilinės metrikacijos skyriai.

Vilma Samulionytė (1978 m.) baigė fotografijos studijas Prahos menų akademijoje, Fotografijos katedroje (FAMU). Studijų metais aktyviai dalyvavo parodinėje veikloje ir yra gavusi Lietuvos bei Čekijos kultūros ministerijų stipendijas edukacijai ir parodų organizacijai. Autorė yra surengusi personalinių parodų ir dalyvavusi grupinėse parodose Lietuvoje, Turkijoje, Čekijoje, JAV, Slovėnijoje ir kt. Po studijų Prahoje dvejus metus dirbo fotografe Rijade (Saudo Arabija). 2013–2015 m. dalyvavo keliaujančioje bienalėje „Young European Talents”. 2013 m. ir 2017 m. ji tapo „Unesco/Aschberg“ rezidencijų programos dalyve „Instituto Sacatar“, Itaparikoje (Brazilijoje).

2017 m. su režisiere Jūrate Samulionyte sukūrė filmą „Močiute, Guten Tag!“. Paraleliai jam buvo sukurta paroda ir išleista knyga. Dabartiniu metu tęsia fotografinius bei audiovizualinius projektus Lietuvoje.

2022 m. Vilma Samulionytė tapo Balio Buračo fotografijos meno premijos laureate. Menininkė įvertinta už konceptualų žvilgsnį į sovietmečiu susiformavusį civilinės santuokos ritualą, išreikštą jam sukurtuose interjeruose, bei elegantišką idėjos išpildymą.