Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ inicijuotame Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo tyrime,  muziejų, dvarų, pilių ir kitų lankomų objektų kategorijoje, Panevėžio miesto dailės galerija užėmė pirmąją vietą.

„Džiaugiamės, kad galerija surinko daugiausia balų, įvertinta geriausiai ir pristatyta kaip sektinas pavyzdys. Tai puikus viso galerijos kolektyvo darbo įvertinimas. Juo  dalijamės ir su buvusia ilgamete galerijos vadove Jolanta Lebednykiene, kurios įdirbį toliau plėtojame. Galerija jau 31 metus organizuoja Panevėžio tarptautinius keramikos simpoziumus, kartu su studija „ Glasremis“ rengia tarptautinį meninio stiklo simpoziumą „GlassJazz“, ne vienerius metus skaičiuoja ir galerijos vykdomas fotografijos meno projektas – Tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas“, – sakė galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Tyrimo rezultatuose, be kita ko, pabrėžiama, kad Panevėžio miesto dailės galerija veikia patogiu metu, lankytojams prieinami informaciniai stendai, darbuotojai paslaugiai aptarnauja lietuvių ir anglų kalbomis, vyksta kūrybinės edukacinės programos vaikams.

2021 m. rugpjūčio 1–31 dienomis atlikto turizmo tyrimo rezultatuose yra apibendrinti ir suformuoti pagrindiniai visų Lietuvos savivaldybių traukos objektų infrastruktūros bei paslaugų išvystymo privalumai ir trūkumai.

Tyrimą agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „BERENT Research Baltic“. Tyrimas buvo anoniminis, nežinant iš anksto, kada tyrėjas lankysis ir kas jis toks bus.

Lietuvoje vertinta 1 200 atrinktų valstybinių, privačių ar viešųjų traukos objektų visose 60-tyje šalies savivaldybių.

Tyrimo metu buvo išskirtos pagrindinės Lietuvos savivaldybių turistinių objektų infrastruktūros ir paslaugų išvystymo silpnybės bei įvardintos tobulinimo kryptys ir galimybės.

Plačiau apie tyrimo rezultatus (nuoroda ir lentelės):

https://www.lithuania.travel/lt/news/lietuvos-turistiniu-vietoviu-patrauklumo-vertinimo-tyrimas?fbclid=IwAR1ZGqHygWJGuv3OF28GzNRDiMy0w5Xo4a7Fbh_8XN8-XouuRvezcZLY39Q