Lapkričio 18 dieną Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje Fotografijos galerijoje atidaroma Audriaus Balčėčio fotografijų paroda „Vandens kelias“. Lapkričio 17 d. 17 val. 17 min. Dailės galerijoje vyks autoriaus fotografijų albumo „Vandens kelias“ pristatymas.

„Audrius Balčėtis per savo fotografijose užfiksuotus akvedukus iki mūsų atitekina šimtmečių istorijas, to laikmečio dvasią. Malšindamas žingeidumo troškulį autorius aplankė Ispanijos, Portugalijos, Izraelio, Prancūzijos, Turkijos, Rusijos, Graikijos, Lietuvos, Balkanų šalių akvedukus. Įvairiose šalyse Balčėčio fotografuoti šie ypatingi statiniai stebina savo didybe, hidrotechniniu unikalumu, fotografiniu rakursu“, – teigia fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius.

Vienuose A. Balčėčio darbuose akvedukai tarsi didžiule srove įteka į fotografiją, pasiglemždami visą žiūrinčiojo dėmesį, kitur šie nepaprasti civilinės inžinerijos kūriniai yra kaip inkliuzas gamtos ar urbanistiniame peizaže. Fotografas iš matomo vaizdo išgriebia pasikartojančių architektūrinių formų ritmą bei plastiką, šviesos tamsos žaismą ir perkelia tai į fotografiją.

„Savo fotografijose bandau užfiksuoti ir pateikti mane dominančią ir traukiančią senąją architektūrą, kuri simbolizuoja gyvybės kelią. Tai matydamas tarsi atgyju nuo gyvybės vandens, kad norisi statyti ir sulaikyti tai nuo sunykimo. Visi šie objektai yra unikalūs, – sakau sau, imdamas į rankas fotoaparatą. Ir tu gali sugauti šį unikalumą, įamžinti jį“, – savo kūrybos inspiracijas įvardija parodos autorius.

A. Balčėtis yra surengęs dvi personalines parodas, išleidęs du fotografijų albumus – „Akvedukai“ (2017) ir „Tbilisis“ (2019). Kartu su paroda autorius pristato ir savo trečiąjį fotografijų albumą „Vandens kelias“.

Paroda Fotografijos galerijoje veiks iki gruodžio 18 dienos.