Spalio 13 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaromos dvi personalinės parodos: Eugenijaus Marcinkevičiaus skulptūrinių objektų paroda „Keiksmažodžiai“ ir Jolantos Kyzikaitės tapybos paroda „Maskaradas“.

„Eugenijaus Marcinkevičiaus skulptūrinių objektų parodoje – primityvūs ginklai – keiksmažodžiai. Pasitelkdamas pačias paprasčiausias gamtoje randamas medžiagas – akmenį ir medį – menininkas it pirmykštis žmogus konstruoja įvairių dydžių ir formų vėzdus, kuokas, durklus ir kitų rūšių paprastus, bet labai galingus ginklus. Būtent plūdimaisi, keiksmai slepiasi po šiomis formomis. Autorius apmąsto gebėjimą sužeisti, tarsi panaudojant fizinį ginklą, kaip vieną pagrindinių keiksmažodžių tikslų“, – parodos „Keiksmažodžiai“ anotacijoje rašo menotyrininkė Aurelija Seilienė.
„Daugelis dažnai net nesusimąsto, kokį svorį turi šie žodžiai, ką jie reiškia, kaip jie veikia“, – sako parodos autorius.
E. Marcinkevičius nuo 1982 metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Olandijoje, Rusijoje, Vengrijoje). Surengė keliolika personalinių parodų. Dailininko kūrinių yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, privatūs kolekcininkai. Pastaraisiais metais E. Marcinkevičius kartu su poetu Rimvydu Stankevičiumi surengė eilę kūrybinių vakarų ir pristatė seriją tapybos darbų, įkvėptų šio autoriaus poezijos.
Tapytoja Jolanta Kyzikaitė jau beveik dešimtmetį savo kūryboje vysto žaidimų temą, nuo įvairių vaikiškų žaidimų atvaizdavimo kūriniuose iki žaidimo pačia tapyba, tapybine forma.

„Kūriniuose matysime miško, naminius ir egzotinius gyvūnus, taip pat žmones ir įvairias jų kaukes: džiaugsmo, liūdesio, pykčio, išgąsčio. Panašu, kad gyvūnų emocijas (kaukes) menininkė lengvai leidžia matuotis kiekvienam iš mūsų. Paradoksas, kad parodos lankytojai ateis su kaukėmis apsisaugoti nuo viruso, tačiau akivaizdu, kad šioje parodoje menininkės tikslas nukreipti dėmesį nuo realybės ir įsijausti į pokylio atmosferą, kuriame irgi viskas tikra ir iš realybės“, – teigia menotyrininkė Sonata Baliuckaitė.

J. Kyzikaitė meno scenoje aktyviai dalyvauja nuo 2003 m., jos kūryba buvo pristatyta dešimtyje autorinių ir daugiau nei 60 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2010 m. Jolanta Kyzikaitė tapo I vietos laureate konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“, 2018 m. jai suteiktas meno daktaro laipsnis. Menininkės kūryba buvo pristatyta meno mugėse Vienoje, Budapešte, Kelne, Maskvoje, Paryžiuje, Briuselyje ir Vilniuje. J. Kyzikaitės kūrinių yra įsigijęs MO muziejus, „Lewben Art Foundation“, „Walter Bischoff“ muziejus Vokietijoje ir privatūs kolekcininkai.

J. Kyzikaitės paroda „Maskaradas“ Panevėžyje veiks iki lapkričio 6 dienos, E. Marcinkevičiaus parodą „Keiksmažodžiai“ bus galima pamatyti iki lapkričio 20 dienos.

Plačiau apie parodas:

https://arspanevezys.lt/galerija/2021/10/08/jolantos-kyzikaites-tapybos-paroda-maskaradas/

https://arspanevezys.lt/galerija/2021/10/08/eugenijaus-marcinkeviciaus-skulpturiniu-objektu-paroda-keiksmazodziai/