Rugpjūčio 18 dieną nuo 11 val. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje atidaroma jaunosios kartos fotomenininkės Liucijos Karalienės paroda „Riba“. Parodos pristatymas vyks 17.30 val. Dailės galerijos kiemelyje (Respublikos g. 3).

Vilniuje gimusi, Panevėžyje gyvenanti ir kurianti menininkė kūrybos objektu yra pasirinkusi savo kūną, iš vienos pusės – tarsi atlikdama išsilaisvinimo aktą, iš kitos – lyg iš šalies žvelgdama į jį, pažymėtą tam tikromis aplinkos, situacijos ar būsenos nuorodomis.

„Mano fotografija yra apie mane. Apie mano vidinius demonus, šešėlius, pretenzijas gyvenimui ir sau. Apie klausimus, kurie gali būti atsakyti ne žodžiais, o vaizdais. Tai tarsi kelionė, kuri mane išgelbėjo nuo vidinės pražūties. Ieškojimas būdų pasakyti, kas man atrodo neteisinga, bet priimtina. Amoralu, bet standartiška. Parodyti tai nėra lengva, bet mane tai išlaisvina nuo beprasmių žodžių, garsių apmastymų, lengvų nutylėjimų. Įvairios būsenos gyvena kiekviename kūne. Jas suprasti ir išgyventi nėra lengva. Tikiu, kad mano vaizdai padeda išgyventi ne tik man. Tikiu, kad jie gydo. Gal net atverdama žaizdas išgydysiu sielą. Kažkieno kito, to, kuris žiūri ir mato“, – sako fotomenininkė.

Pasak filosofo Jurgio Dieliauto, „autorė savo fotografijų cikle „Riba“  ne tik konkretizuoja, ne tik vizualiai manifestuoja užnuodytą artimąją aplinką ir vizualinę regimąją atmosferą, jinai pateikia ir savų, savaip suprantamų vaizdo alternatyvų. Alternatyvų prievartiniam konvenciniam fetišizmui, naiviam estetizuotam pasimėgavimui, neišvengiamai socialinei prievolei, vartojamumui ir asmens sudaiktinimui“.

„Platesnis autorinis Liucijos Karalienės ketinimas yra apgalvota estetinė pastanga tą įprastą aplinką, socialinę ir emocinę aplinką paversti daugialypėmis estetinėmis metaforomis,“ – parodos anotacijoje rašo J. Dieliautas.

„Riba“ – tai penktoji personalinė L. Karalienės paroda. Pirmoji, pavadinta „ŠA|AŠ“, surengta 2016 metais taip pat Panevėžio fotografijos galerijoje. Fotomenininkė  yra dalyvavusi devyniose grupinėse parodose. Du jos darbai, sukurti kartu su tapytoju Danieliumi Rusiu ir fotomenininku Andriumi Repšiu, šiuo metu eksponuojami kūrybinių duetų parodoje „X: Ego“ Panevėžio miesto dailės galerijos pagrindinėje parodų erdvėje.

2018 m. L. Karalienė apdovanota Tarptautinio fotografų seminaro Nidoje konkurso „Fotografuojame Nidoje“ specialiuoju prizu.

2019 m. L. Karalienei suteiktas meno kūrėjos statusas, tais pačiais metais ji tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nare. Šiemet L. Karalienė išrinkta Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos pirmininke.

Liucijos Karalienės paroda „Riba“ Fotografijos galerijoje veiks iki rugsėjo 25 dienos.