Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone liepos 8 d. atidaroma nauja paroda iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių rinkinio – „Dvelksmas“.

„Parodą norėjosi sukurti itin lengvą, alsuojančią atostogų nuojautomis. Kad užėjęs į ekspozicijos erdvę mintimis nusikeltum kažkur toli, prie jūros, galėtum trumpam įsijausti į supančią aplinką, pagauti kūrinių siunčiamus estetinius signalus, pamiršęs viską aplink: biurą, barnį, rutiną, galų gale, negalėjimą išvykti kažkur toli dėl pasaulyje vyraujančios pandemijos“, – sakė  parodos kuratorė Aurelija Seilienė.

Kuratorės teigimu, nuolatinė įtampa, ypač buvusi juntama pastaruosius keletą mėnesių, paskatino paieškoti itin paprastų vizualinių sprendimų, nesinorėjo kurti sudėtingų koncepcijų, giliai paslėptų prasmių.

„Mūsų tikslas – kad parodos lankytojai tiesiog galėtų kūriniais pajausti vėjo, jūros, ramybės ar net ilgesingo liūdesio dvelksmą. Tačiau dėl šių intencijų patys kūriniai tikrai netampa mažiau svarbūs, jie nepraranda savo meninės vertės, o kaip tik įrodo, kad menas geba teikti estetinį pasitenkinimą“, – sakė A. Seilienė.

Parodos „Dvelksmas“ kūriniai atrinkti iš jau dvidešimt du kartus Panevėžyje vykusių tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos. Šiuolaikinės keramikos kūrinių ir jų kompozicijų miesto Dailės galerija yra sukaupusi daugiau nei pusseptinto šimto. Simpoziumuose dalyvavo 170 menininkų iš 37 pasaulio valstybių.

Parodą „Dvelksmas“ Keramikos paviljone bus galima apžiūrėti iki rugpjūčio 8 dienos.