Kas yra performansas? Kaip jis kuriamas? Koks menininko santykis su žiūrovu? Apie tai buvo kalbama Panevėžio miesto dailės galerijos kieme – čia vyko menininkės Monikos Dirsytės kūrybinės dirbtuvės Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviams.

Viena aktyviausių Lietuvos jaunosios kartos šio meno žanro menininkių gimnazijos vienuoliktokams perteikė savo patirtį, kurią ji sukaupė kurdama ir atlikdama performansus įvairiose pasaulio šalyse ir meno erdvėse: Venecijos architektūros bienalėje,  tarptautinėse meno mugėse „Art Market Budapest“ ir „ArtVilnius“, Berlyno galerijoje „Burster“,  „Olympia“ parodų centre Londone ir kt.

M. Dirsytė, panaudodama savo asmeninę metodiką, gimnazijos moksleivius ir jų mokytojus Liną Paužuolienę, Gintarą Grigą įtraukė į performanso „Kompleksas“ kūrimą.

„Tema, manau, yra aktuali, ypač jauniems žmonės: kokie mes esame iš tikrųjų ir kokius mus nori matyti šiandieninis pasaulis. Nuolat girdime „sėkmės“ istorijas ir tarsi esame verčiami būti vieni tų sėkmingųjų, tačiau realybė gerokai prasilenkia su tikru gyvenimu, o žmogus turi teisę būti visoks: liūdnas, silpnas, kenčiantis, bijantis ir kartu – unikalus, toks vienintelis“, – sakė menininkė.

Kadangi moksleiviai užduotis atliko aktyviai ir kūrybingai,  M. Dirsytė jiems pasiūlė kartu pereiti visus performanso kūrimo etapus, todėl gali būti,  kad šis kūrybinis procesas tęsis ir jo rezultatą bus galima pamatyti Juozo Balčikonio gimnazijos erdvėje.

„Monikos Dirsytės kūrybinėmis dirbtuvėmis Dailės galerija pradėjo projekto „Kooperacija“ veiklas. Jame taip pat dalyvauja tapytojas Dominykas Sidorovas, menininkų grupė „D-junket“, fotografas, dailininkas Arvydas Gudas. Dailininkai rengs linoraižinio, tapybos, gatvės meno kūrybines dirbtuves mokiniams. Skatindami jaunus Panevėžio dailės profesionalus skleisti kūrybines iniciatyvas gimtajame mieste, įtrauksime juos į bendradarbiavimą su moksleiviais, besidominčiais menu. Tikimės, kad nauda bus abipusė: menininkai dalinsis žiniomis, patirtimi, o moksleiviai – savo energija, emocijomis, pažinimo troškimu,“ – sakė projekto vadovė Diana Armonienė.

Birželio 29 dieną 11 val. rengiamos linoraižinio kūrybinės dirbtuvės,  jas ves menininkų grupė

„D-junket“: Rita Raziūnaitė, Martynas Sokolovas, Marija Stonytė. Dalyvauti kviečiami 11–18 metų mokiniai (registracija tel. 584803, viesinimas@arspanevezys.lt).

Projektą „Kooperacija“ remia Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė.
Projekto partneriai: Panevėžio teatras „Menas“, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, Panevėžio dailės mokykla, Ramygalos gimnazija.