Lapkričio 13 d. 17.00 val. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11) atidaroma žinomo Alytaus fotomenininko Zenono Bulgakovo fotografijų paroda „Alytaus metraštininkas“, surengta bendradarbiaujant su VšĮ „Egarta“ ir Alytaus tarptautiniu fotografijos festivaliu „Foto Fest Alytus“.

Fotografas Zenonas Bulgakovas dažnai pavadinamas Alytaus metraštininku bei gyvuoju Alytaus simboliu. Jis – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Alytaus miesto kultūros premijos laureatas (1991 ir 1997 m.), už kūrybą įvertintas 2 sidabro, 7 bronzos medaliais ir per 50 kitų apdovanojimų. 1994 m. jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas, o 1995 m. Alytaus žurnalistų klubas Z. Bulgakovą išrinko Metų žmogumi.

Parodoje eksponuojama 18 šio autoriaus kūrinių, kviečiančių lankytojus pažvelgti į Alytaus centro bei senamiesčio gatveles, greta įsikūrusį Jaunimo parką ar šalia miesto išlikusias sodybas. Savo fotografijose menininkas fiksuoja ne tik netikėtais gyvenimo kontrastais ar subtiliu emociniu jautrumu jį sudominusias detales, bet ir, regis, niekuo neišsiskiriančią miesto kasdienybę, kuri dar po kiek laiko netruks pavirsti vertingu mūsų laikmečio dokumentu.

Paroda Fotografijos galerijoje veiks iki gruodžio 7 dienos.