Panevėžio miesto dailės galerija 10-oje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ pristatys panevėžiečių tapytojų Artūro Stančiko ir Sigito Laurinavičiaus bei keramikų Egidijaus Radvensko ir Eugenijaus Čibinsko kūrybą.

„Galerijas ir menininkus atrenka autoritetinga „ArtVilniaus“ vertinimo komisija, kurią sudaro meno kritikai ir meno rinkos ekspertai. Organizatoriai patvirtino galerijos projektą – tai puiki žinia, nes turėsime galimybę Lietuvos ir užsienio meno gerbėjams, kolekcininkams, galerininkams pristatyti ne tik šiuos keturis menininkus, bet ir Dailės galeriją – vieną iš svarbiausių Panevėžio kultūros objektų“, – sakė įstaigos vadovas Egidijus Žukauskas.

Meno mugėje bus eksponuojama po keletą kiekvieno autoriaus kūrinių. Lankytojai išvys E. Radvensko skulptūrinius objektus, sukurtus naudojant izoliacines plytas. Šio dailininko kūrybai yra būdingas konceptualumas, novatoriškas požiūris į keramiką nesuteikiant jai utilitarios paskirties.

A. Stančiko drobėms būdinga minimalistinė stilistika. „ArtVilniaus“ ekspozicijoje pristatomų kūrinių tikslas – pasitelkiant dokumentines ir abstrakčias išraiškos formas – spalvą, potėpį, vaizdinį – atskleisti menininko santykį su miestu ir sakraliniu menu.

S. Laurinavičius savo kūryboje dažniausiai pasitelkia skaitmeninių pikselių motyvą kaip vieną kūrinių sluoksnių. Tai savotiški laikinumo ženklai – realybės fragmentai, menamų laikmečio kodų srautai ar įsivaizduojamų triukšmą keliančių trikdžių padariniai, galbūt visiškai žmogui nepriklausantys ar nepažinūs.

E. Čibinskas pristatys ciklo „Sąmoningi atsitiktinumai“ fragmentus. Menininkas akcentuoja, kad keramikos kūrybiniame procese daug įtakos turi ne tik paties formuojami vaizdiniai iš nuojautų ir minčių, bet ir molio savybės, degimo proceso nenuspėjamumas.

„Autoriai nekuria vieningos parodos koncepcijos, tiesiog tai keturios kūrybos dimensijos, keturi dailininkai, kuriuos jungia tas pats miestas ir darbas vienoje galerijoje“, – sakė projekto vadovė, Dailės galerijos direktoriaus pavaduotoja Aurelija Seilienė.

Jubiliejinė, jau dešimtoji, Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘2019“ vyks gegužės 30 – birželio 2 dienomis „Litexpo“ parodų centre Vilniuje. „ArtVilnius“ yra vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausia meno mugė visame Rytų Europos regione. Kasmet mugę aplanko daugiau kaip 20 tūkst. lankytojų, joje dalyvauja apie 60 meno galerijų iš keliolikos šalių (plačiau apie mugę: www.artvilnius.com).