Liepos 11 dieną 17 val. Dailės galerijoje atidaroma jaunųjų tapytojų paroda „Nežinomasis”.  Joje pristatomi šešių jaunų, ką tik  Vilniaus dailės akademiją baigusių dailininkų tapybos kūriniai, sukurti per pastaruosius kelerius metus. Parodos autoriai Raminta Blaževičiūtė, Jūratė Girdvainis, Liepa Pivoraitė, Adelė Pukelytė, Dominykas Sidorovas ir Iveta Utakytė dar tik žengia pirmuosius žingsnius meno lauke, todėl jie primena matematinių lygčių nežinomuosius, kuriuos tik išsprendus paaiškėja atsakymas.

Parodos kuratorės Ievos Šukytės teigimu, kūrinių nejungia bendra tema, bet kaip tik kontrasto principu leidžiama žiūrovui susipažinti su kiekvienu menininku atskirai. Per kelis eksponuojamus skirtingų tapytojų darbus atsiskleidžia kiekvienam iš jų būdingos kūrinių temos ir braižas.

„Vieniems svarbi vaikystės atsiminimų ir žaidimo aikštelių tema, kiti stebi savo aplinką ir deformuoja ją iki aiškių architektūrinių detalių arba kalba apie objektą kaip ženklą, priartėdami prie vizualių semiotikos apraiškų. Jaunatviškame veržlume nėra baimės eksperimentuoti ir klysti, žaisti su schemomis ir galbūt iš pirmo žvilgsnio banaliais objektais, suteikiant jiems savąją reikšmę“, – sako I Šukytė.

Parodą „Nežinomasis“ Panevėžio dailės galerijoje bus galima pamatyti iki rugpjūčio 4 dienos.