Vasario 28 d. 17.00 val. Fotografijos galerijoje vyks Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodos „LIKĘ“ atidarymas ir susitikimas su autoriumi.

Fotografas Ramūnas Danisevičius, unikalus pasaulio tyrinėtojas, kviečia apsilankyti parodoje ir pamatyti, kaip kasdieniu stebėjimu autorius dokumentuoja santykį su mus supančia aplinka.

Panevėžyje paroda vienu metu eksponuojama Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11), Savivaldybės II a. (Laisvės a. 20) ir Juozo Balčikonio gimnazijoje (Respublikos g. 47). Paroda veiks iki kovo 31 dienos.

Įdomu tai, kad R. Danisevičiaus kūryba atlikta ir pateikiama įvairiomis technikomis: nuo tradicinės žurnalistinės fotografijos veidrodiniu fotoaparatu, spalvotų pinhole iki socialiniuose tinkluose Instagram bei facebook publikuojamų fotografijų su komentarais. Autorius teigia, kad fotografijų, atliktų su viena ar kita fototechnika, neišskiriąs kaip atskiro projekto. „Telefonas labiau primena užrašų knygelę, kurioje gali viską pasižymėti. O štai su juostiniais fotoaparatais kiek kitaip – daugiau apgalvoti kadrai, nespaudi visko iš eilės. Juk ir miesto tema, kuri atsispindi mano kūryboje, praktiškai niekada nesibaigia, ją gali daryti įvairia technika nuo pavasario iki pat žiemos. O tada belieka paimti kažkokią dalį ir iš jos daryti parodą“, – mintimis dalijasi R. Danisevičius.

Socialinių medijų poveikis, keičiantis gyvavimą visuomenėje, keičia ir šiuolaikinę estetiką ir jų veikimą pasaulyje bei jų santykį su individualia patirtimi. Autoriaus darbuose skleidžiasi šiuolaikinės visuomenės deformacijų kritika, gyvenimas perkeliamas į miestą, vaizdinė kodavimo sistema metaforas fiksuoja tiesiogine prasme, o buities vaizdus – simboliškai. Autoriaus valia paskirti savo meistrystę šiuolaikinio socialinio metraščio sudarymui plečia ir bendrą Lietuvos vizualaus meno kontekstą.

Pats R. Danisevičius, paklaustas, kokia prasmė rengti parodas, jei nuotraukos prieš tai atsiduria socialiniuose tinkluose, teigia, kad norisi gyvai susitikti ir pabendrauti tiek su socialiniuose tinkluose jo darbus sekančiais žmonėmis, tiek su tais, kurie paskyrų socialiniuose tinkluose neturi. „Facebook paskyroje gali turėti tūkstančius draugų, o išėjęs į gatvę pasijausti labai vienišu. Todėl norisi rengti parodas, pasimatyti su draugais, pabendrauti su tais, kurie mano kūrybą seka ne socialiniuose tinkluose“, – teigia parodos autorius.

Parodoje eksponuojama ir jaunųjų R. Danisevičiaus kolegų kūryba. Tai fotografijos, kurios, jų nuomone, buvo sukurtos paveikus Ramūno Danisevičiaus kūrybai ir asmenybei.

Parengta pagal Lietuvos spaudos fotografų klubo informaciją: http://www.pressphoto.lt/naujienos/vilniaus-rotuseje-ramuno-daniseviciaus-fotografiju-paroda-like