Rugsėjo 6 d. 16 val. Dailės galerijoje vyks menotyrininko, fotografo Virginijaus Kinčinaičio paskaita „Fotografiniai miesto tęsiniai“.
„Renesanso laikotarpio tapyba atskleidė visą architektūrinės perspektyvos grožį, slypintį miestų aikštėse ir gatvėse. Perspektyvos išradimas sutapo su miestų suklestėjimu ir naujų erdvių atsiradimu. Ši estetinė miesto erdvės patirtis persikėlė į fotografijos meną, kuriame perspektyvos vaizdavimas yra pagrindinis fotografinio vaizdo gylio iliuzijos kūrimas. Neatsitiktinai pirmoji fotografija vaizduoja Paryžiaus pastatus ir gatves. Fotografija gimė gatvių perspektyvų labirinte ir iki šiol vystosi kartu su architektūrinėmis miestų erdvėmis. Miesto geometrija ir fotografijos kadras sudaro nedalomą visumą. Kokia šios simbiozės istorija ir ateitis?“, – apie tai bus kalbama paskaitoje.
Virginijus Kinčinaitis (g. 1965) – menotyrininkas, kuratorius, fotografas. Inicijavo ir įgyvendino dešimtis tarptautinių, respublikinių projektų, dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių. Išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė“, „Vizualinės kultūros kon/tekstai“, „Fotoregos pratimai“. Instagraminių Kinčinaičio fotografijų yra MO muziejaus, „JCDecaux Lietuva“ kolekcijose, privačiuose rinkiniuose.
Ši paskaita – Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2024. Nūdienos kontekstai“ parodą lydintis renginys.
Įėjimas laisvas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė.