Panevėžio miesto dailės galerijoje nuo spalio 28 dienos bus eksponuojama paroda „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“. Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti dalį kultinės parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“– specialiai atrinktas instaliacijas ir MO muziejaus kolekcijos kūrinius.
„90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.
Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.
Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija? Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? Specialiai parodai Panevėžyje atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame“, – teigia parodos rengėjai.
90-uosius pažinti giliau ar sužinoti daugiau padės specialus MO muziejaus komandos keliaujančiai parodai paruoštas e. gidas. Tai lengvas ir paprastas būdas savo telefone išgirsti kiekvieno parodos kūrinio ir eksponato istorijas. E. gido klausytis galima čia: https://gidas.mo.lt/
Keliaujančios parodos koordinatorės – MO muziejaus kuratorė Deima Žuklytė-Gasperaitienė ir parodų koordinatorė Iveta Jaugaitė. Parodą galerijos erdvėms specialiai pritaikė architektas Joris Šykovas.
Parodos MO muziejuje „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratoriai: kultūros analitikas Vaidas Jauniškis, rašytojas ir literatūrologas Rimantas Kmita, kultūros istorikai Aurimas Švedas ir Tomas Vaiseta, MO muziejaus kuratorė Miglė Survilaitė, nostalgijos tyrėjas Mantas Pelakauskas, scenografė-architektė Renata Valčik, architektas Joris Šykovas.
Paroda Dailės galerijoje veiks iki lapkričio 21 dienos.
Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Parodą remia Panevėžio miesto savivaldybė.