Dailės galerijoje 2018-09-26T06:46:11+00:00

PROJEKTAS „ŠIMTMETIS SU GĖLE“

Šoimtmetis su gėle logo-sumazintas

SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS (10–15 žmonių)

„Vazono orchidėjai kūrimas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis, vazono sienų lipdymas, ertmių  formavimas, lėkštutės lipdymas.

II užsiėmimas: šamotinio vazono ir lėkštutės dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas.

Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 6,00 Eur.

 

Šamotinė žvakidė „Avilys“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Plokštumų lipdymas, sienų ir kiaurymių formavimas, detalių suklijavimas.

II užsiėmimas: nulipdytos šamotinės žvakidės dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas.

Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 5,00 Eur.

„Augalo formos indas“ (du užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Nulipdytas indas (lėkštė, dubuo) dekoruojamas raižymo būdu arba reljefinėmis detalėmis.

II užsiėmimas: šamotinio indo dengimas glazūromis. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas.

Vieno užsiėmimo kaina 4,50 Eur

 

 

„Trispalvė porceliano gėlė“

Stilizuoto porceliano papuošalo kūrimas (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su porceliano formų gaminimo technika ir papuošalo – sagės, pakabučio – formavimas iš porceliano masės. II užsiėmimas: papuošalo dekoravimas – dengimas glazūromis. Po edukacijos darbai išdegami. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 4,50 Eur.

 

„Atminties neužmirštuolė

Originalios porceliano sagės – atminties ženklo – kūrimas (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: supažindinimas su porceliano formų gaminimo technika ir neužmirštuolės žiedo formos sagės formavimas iš porceliano masės.  II užsiėmimas: sagės dekoravimas – dengimas glazūromis. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 4,50 Eur.

 

„Dekoruoto vazono kūrimas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas: Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Nulipdytas vazonas dekoruojamas raižymo būdu arba reljefinėmis detalėmis. II užsiėmimas: šamotinio vazono glazūravimas. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas. Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 6 Eur. Registruojamos grupės iki 15 žmonių.

 

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS (10–30 vaikų)

Šamotinė pieštukinė

Vaikai supažindinami su šamoto lipdymo galimybėmis. Formuojama pieštukinė ir dekoruojama gėlių motyvais (reljefinėmis detalėmis ar raižymo būdu). Po edukacijos darbas išdegamas.

Kaina vaikui 1,50 Eur

Keraminis paveikslas „Gėlynas“ (2 užsiėmimai)

I užsiėmimas. Edukacijos dalyviai supažindinami su šamoto galimybėmis, mokomi formuoti stačiakampę plokštę. Keraminis paveikslas dekoruojamas gėlių formos įspaudais ar reljefinėmis detalėmis.

II užsiėmimas. Supažindinimas su keramikos glazūravimo ypatybėmis. Šamotinio paveikslo dengimas glazūromis. Po edukacijos darbas išdegamas.

Dviejų užsiėmimų kaina vaikui ar moksleiviui 3 Eur.

„Gėlė – dubenėlio dugne“

Iš šamoto lipdomas dubenėlis, jo dugnas dekoruojamas reljefine gėle, įdedama spalvoto stiklo šukių. Darbas išdegama, išsilydęs stiklas suteikia blizgesio ir spalvą.  Kaina vaikui 1,50 Eur.

„Dvispalvio vazono kūrimas“ 

Vaikai bus supažindinti su šamoto lipdymo ir dviejų spalvų akmens masės formavimo galimybėmis. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis sukurs sluoksniuotą šamotinį vazonėlį gėlei. Po edukacijos keramikos darbas išdegamas. Kaina vaikui 1,50 Eur.

„Tautinės spalvos ant keraminės plytelės“

Užsiėmimo dalyviai sužinos tautinės vėliavos istoriją, spalvų reikšmes bei jų interpretavimą lietuvių šiuolaikinės keramikos kūriniuose. Kūrybinio užsiėmimo metu tapys trispalvę abstrakciją ant keraminės plytelės. Kaina vaikui 1,50 Eur.

***

Programų ciklas  „Panevėžio keramikų kūrybos interpretacijos“

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS  (10–30 vaikų)

„Nerutė Čiukšienė: keramikos tekstilė. Dekoratyvinis ažūrinės keramikos puodukas su gyvūno figūrėle“

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šios keramikės kūrybos ypatumais. Edukatoriai  mokys formuoti šamotą. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys ažūrinį šamoto indą su gyvūno motyvu. Kaina 1,50 Eur.

Indas pagal Nerute Čiukšiene

 

„Egidijus Radvenskas: medžiagiškumo manipuliacijos. Dekoratyvinė  lėkštė su fosilijų atspausdais

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šio keramiko kūrybos ypatumais. Edukatoriai  mokys formuoti šamotą. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys lėkštę ir dekoruos ją kriauklių, šakų, kankorėžių įspaudais. Kaina 1,50 Eur.

 

„Vilija Balčiūnienė: veidų topografija. Reljefinio portreto kūrimas“

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šios keramikės kūrybos ypatumais. Edukatoriai mokys lipdyti šamotą. Vaikai turės galimybę sukurti originalų reljefinį portretą – mamos, tėvelio, brolio, sesutės ar senelio. Norintieji galės imtis autoportreto kūrimo. Kaina 1,50 Eur.

„Juozas Lebednykas: keraminių vėžlių pasaulis. Šamotinio vėžliuko kūrimas“

Edukatoriai pristatys žinomo skulptoriaus, keramiko Juozo Lebednyko kūrybą. Bus mokoma formuoti šamotą. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis sukurs originalią keraminę dėžutę-vėžlį. Kaina 1,50 Eur.

Dezutė pagal Juoza Lebednyka

 

„Rimantas Skuodis (1951– 2015): mitologijos motyvai. Keraminio suvenyro Namų angelas kūrimas“. Žinomo panevėžiečio keramiko kūryboje svarbią vietą užėmė mitologinių dievybių motyvai.  Jaunuosius keramikos mylėtojus ne tik supažindins su šio menininko kūryba, bet ir mokys iš šamoto nulipdyti šamotinę Namų angelo skulptūrėlę. Kaina 1,50 Eur.

Namu Dievas pagal Rimanta Skuodi-vaikams

 

***

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS  (10–30 vaikų)

„Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“

Programos dalyviams bus papasakota apie galerijoje veikiančią parodą. Apžiūrėję eksponuojamus kūrinius, jų spalvų gamą perteiks kūrybiniame procese – kurdami paveikslus monotipijos technika, t.y. liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudą. Kaina 1,50 Eur.

monotipija1

 

SUAUGUSIŲJŲ  GRUPĖMS (10–30 žmonių)

 ,,Kuriu šamotinį angelą“

Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Lipdoma ir raižymo būdu dekoruojama angelo figūrėlė. Po edukacijos angelas išdegamas. Kaina asmeniui 6 Eur

„Kuriu paveikslus monotipijos technika“

Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika kuria originalius paveikslus. Kaina asmeniui  4,50 Eur

18 monotipija3

Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registruotis telefonu 8 45 584803, el. p.  diana@arspanevezys.lt

X