Lapkričio 27 dieną, šeštadienį, 18 valandą, galerijoje vyks neeilinis kamerinis renginys – bus rodomas režisieriaus Sauliaus Varno spektaklis  „Dabar many visai kita ugnis“, sukurtas Samuelio Becketto  pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais.

Pagrindinį – Krepo – vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius Sakalas Uždavinys. Taip pat spektaklyje dalyvauja aktorius Vidmantas Fijalkauskas ir violončelininkė Elena Daunytė.

Lietuvoje ir užsienyje spektaklius statantis režisierius S. Varnas dažnai renkasi sudėtingą dramaturginę medžiagą ir kiekvienąkart sukuria ypatingą teatrinį kosmosą.

Šįkart centrine spektaklio ašimi tampa absurdo teatro demiurgo S. Becketto Krepas, bandantis išsižadėti pasaulio ir meilės –  įvykdyti tai, kas neįmanoma – egzistuoti be žmogiškumo ir pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė.

Viename iš laiškų S. Beckettas rašė, kad negalima žinoti, ar meilė turi kažkokią transcendentinę reikšmę. Krepas yra kartu ir tragiškas, ir groteskiškas, neigdamas transcendentinio artumo galimybę ir kartu vis grįždamas prie neįkainojamos savo patirties, kai paskutinį kartą jo siela paniro į jos sielą ir įvyko egzistencinė bendrystė. Šį herojaus balansavimą ant emocinio lyno puikiai atskleidžia daugiabriaunis aktoriaus S. Uždavinio talentas.

Spektaklio atmosferą įtaigiai kuria scenografė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, garso operatoriai – Fausta Pilkaitė, Domantas Kutkaitis, vaizdo operatorius – Vidmantas Fijalkauskas.

Spektaklio strukmė 1 val. 10 min.

Bilietai parduodami galerijos kasoje. Kaina asmeniui – 10 Eur.

Kasos darbo laikas: antradienį, ketvirtadienį, penktadienį 11.00–18.00 val., trečiadienį 11.00–19.00, šeštadienį 11.00–17 val. Tel. 8-45 584804.

***

Primename, kad spalio 26 d. 19 val. galerijoje turėjęs vykti Sauliaus Varno spektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ dėl techninių kliūčių perkeliamas į lapkričio 27 dieną, šeštadienį, 18 valandą.

Bilietai galioja. Norintieji grąžinti bilietus kviečiami atvykti į galerijos kasą.

 

Sakalas Uždavinys spektaklyje  „Dabar many visai kita ugnis“ kuria dramatišką Krepo vaidmenį.

Valentino Pečinino nuotrauka