Birželio 3 dieną Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma 20-ojo Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo, vykusio praėjusiais metais Kaune,  paroda.

Joje eksponuojami simpoziumo dalyvių – Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai. Tai Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė-Narkevičienė (Lietuva),  Wen Hsi  Harman (Taivanas / Didžioji Britanija),  Martin Harman (Didžioji Britanija),  Audrius Janušonis  (Lietuva),  Verners Lazdans (Latvija),  Rokas Dovydėnas  (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvija).

Pernykščio simpoziumo tema – tvarumas. Menininkai kūrė darbus, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją.

Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas paprastai vyksta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse, kur tarptautinė menininkų komanda kuria meno kūrinius iš kaulinio porceliano.

Dėl pandemijos  Kaulinio porceliano simpoziumas susidūrė su naujais iššūkiais.  Užsidarius valstybių sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti į Lietuvą dėl įvestų  apribojimų  ir privalomos izoliacijos.

Vis dėlto problemos buvo išspręstos: menininkė iš JAV Allison Safford dalyvavo simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai meninei instaliacijai reikalingos detalės buvo atspausdintos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei. Menininkų  kūrybos pristatymai ir paskaitos persikėlė į virtualią erdvę.

Kaulinis porcelianas –  tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų  kaulų pelenai. Būtent tai  lemia kaulinio porceliano  savybes:  jis yra nepaprastai  tvirtas, peršviečiamas ir akinamai baltas. Tačiau  tuo pačiu  tai  yra labai  įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su  ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno  fakulteto  docentas Remigijus Sederevičius.

Simpoziumą organizuoja  Vilniaus dailės akademijos  Kauno  fakultetas, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau apie simpoziumą:

www.porcelianosimpoziumas.lt, www.facebook.com/porcelianosimpoziumas

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda Keramikos paviljone veiks iki liepos 31 dienos.