Nuo gegužės 7 dienos Panevėžio dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje atidaroma  Panevėžio fotomenininkų metų paroda „Sugrįžimas“.

Parodoje pristatoma keturiolikos panevėžiečių, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių, kūryba. Tai Stanislovas Bagdonavičius, Kęstutis Čepėnas, Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Irena Giedraitienė, Evaldas Ivanauskas, Liucija Karalienė, Petras Kaupelis, Žilvinas Kropas, Gediminas Kudirka, Valentinas Pečininas, Stasys Povilaitis, Andrius Repšys, Arūnas Švelna ir Edita Voverytė.

Panevėžio fotomenininkus vienijančios metų parodos pradėtos rengti 1997-aisiais, Fotografijos galerijai minint penkerių metų sukaktį. Jų atidarymas vykdavo kiekvienų metų gruodžio mėnesį, tarp Kūčių ir Naujųjų Metų, taip pažymint galerijos atidarymo dieną – gruodžio 30-ąją.

Pasak šios idėjos autorės ir ilgametės kuratorės, daugiau nei du dešimtmečius Fotografijos galerijai vadovavusios Marijos Šileikaitės-Čičirkienės, jos visada buvę vienos iš laukiamiausių parodų ne tik patiems autoriams, bet ir labiausiai mėgstamos lankytojų, šios parodos – kaip savotiška metinė kūrybinė kiekvieno fotografo ataskaita sau, kolegoms ir žiūrovams.

„2017 metų gruodžio 22 dieną jau 20-tą kartą bendra ekspozicija paminėdami metų baigtį, fotomenininkai surengė parodą „Pokalbis su laiku“. Simboliška, kad Dailės galerijoje surengta paroda, švenčiant 25 metų Fotografijos galerijos sukaktį, tapo paskutine tokia bendra paroda“, – parodos anotacijoje rašo dr. Indrė Stulgaitė-Kriukienė.

Praėjus daugiau nei trejiems metams, Panevėžio meninės fotografijos kūrėjai, išplėtę savo gretas, vėl sugrįžta, pristatydami naujausius, 2020-ųjų metų, darbus.

„Nors metų parodos visuomet turėdavo temines kryptis, tačiau kiekvienas autorius į pasaulį žvelgia savaip ir įamžina akimirką neprarasdamas unikalaus stiliaus ir savito, tik jam būdingo braižo. Taip ir „sugrįžtantieji“ šįkart žiūrovui atveria savuosius vaizdų pasaulius, gausius įvairia tematika, technikų, stilistikos įvairove“, – rašo dr. I. Stulgaitė-Kriukienė.

Paroda Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys) veiks iki birželio 5 dienos.