2021 12 08 – 2022 01 08

Mažojo Karaliaus Visata neturi ribų. Net jeigu planetos, kosminiai kūnai, augalai ar gyventojai dar neturi stikliškojo kūno, tai jie egzistuoja kūrėjo vaizduotėje. Šįkart Stiklo Karalius praskleidžia kosminės uždangos kraštelį, kviesdamas žiūrovą žvilgterėti į paralelinį savo fantazijos ir kūrybinių galių pasaulį. Vieną iš daugybės tarpstančių neišsemiamoje ir neišmatuojamoje jo stiklinėje Visatoje. Čia skraido meteorai ir meteoritai, sukasi verpetai, auga keisčiausi augalai ir net vietinių gyventojų nuostabai – dygsta baobabai…

REMIGIJUS KRIUKAS – žmogus, kurio gyslomis teka karštas stiklas. Menininkas gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Nuo 1985 m. aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose meno renginiuose, surengė per keturiasdešimt autorinių parodų. Kūrėjas jau daugiau nei tris dešimtmečius labai nuosekliai gilinasi į stiklo medžiagą, ypač į karšto stiklo apdirbimo technologijas. R. Kriuko kūrybinėje biografijoje svarbūs kūriniai gimsta laisvo karšto stiklo formavimo, liejimo metodais. Plastiškos skulptūros žaidžia emocijomis, įkūnija asmenines patirtis. Menininkas meistriškai manipuliuoja abstrakčiomis formomis, o  suteikdamas joms netikėtus pavadinimus, keliančius asociatyvius vaizdinius, leidžia atsiskleisti žiūrovo fantazijai. R. Kriukas nuolat ieško naujų savo idėjų raiškos formų, tobulina įgūdžius tradicinėmis bei autorinėmis technologijomis, taip pat eksperimentuodamas. Išmanantiems tokius kūrybinius principus akivaizdu, kad kūrinių gabaritai dažnai viršija žmogiškąsias galimybių ribas. Kūrėjas pasižymi savitu stiliumi ir dėl unikalaus autorinio braižo atpažįstamas ir vertinamas stiklo meno pasaulio mėgėjų bei profesionalų. R. Kriukas yra viena svarbiausių ir kūrybiškiausių asmenybių, savo kūryba ryškiai rašančių Lietuvos stiklo meno istoriją.

Net ir pasaulį sukausčiusi pandemija Remigijaus Kriuko kūrybinių srovių sustabdyti nepajėgi. Menininkas išlieka aktyvus tiek kūrybinėmis, tiek ir parodinėmis veiklomis. Tarp viena kitą keičiančių ekspozicijų žiemiškoje Lietuvoje ar dar kurioje nors Europos šalyje, šiuo metu R. Kriuko stiklinės „Dykumos gėlės“ žydi ir Dubajuje – Lietuvos paviljone „Expo 2020“.

Dr. Indrė Stulgaitė-Kriukienė