2021 03 17 – 06 25

Keramikos paviljono II aukšte veikia paroda „Dėlionės. Iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos“.

Autoriai: Luisa Figini (Šveicarija), Suess Franz (Austrija), Renate Hahn (Vokietija), Makoto Hatori (Japonija), Seung-Ho Yang (Šveicarija/Pietų Korėja), Yih-Wen Kuo (JAV), Elizabeth Le Retif (Prancūzija), Mercedes Sebastian (Ispanija), Aldona Šaltenienė (Lietuva), Martin Willems (Nyderlandai), Aleksandr Zadorin (Rusija).

Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų ištakos siekia XX amžiaus devintą dešimtmetį. 1983 m. Panevėžio stiklo fabrike buvo pradėti rengti lietuvių keramikų seminarai. 1989 m. padirbėti fabrike pirmą kartą buvo pakviesti ir kitų šalių menininkai. 1990 m. renginį organizuoti ėmėsi miesto Dailės galerija, bendradarbiaudama su Stiklo fabriku (vėliau AB „Panevėžio stiklas”), o nuo 2006 metų – su keramikos įmone „Midenė”.

Keramikos simpoziumai Panevėžyje tapo tradiciniu tarptautiniu renginiu, ir jo prestižas vis auga. Panevėžio tarptautiniuose keramikos simpoziumuose jau dalyvavo 170 menininkų iš 37 valstybių: Australijos, Austrijos, Airijos, Baltarusijos, Brazilijos, Dani-jos, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Estijos, Graikijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Irano, Izraelio, Japonijos, JAV, Kanados, Pietų Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rumunijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Taivano, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

Panevėžio miesto dailės galerijoje sukaupta didelė Tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcija. Joje – daugiau kaip 650 šamoto (akmens masės) keramikos kūrinių ir kompozicijų. Savita, vienintelė Baltijos šalyse tokio pobūdžio kolekcija atspindi ne tik lokalias ir laikinas šiuolaikinio keramikos meno tendencijas, bet ir bendrus jų ypatumus, idėjas, vaizdinių specifiką bei formų raidos dėsningumus.

Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija buvo pristatyta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, JAV. Šiuo metu kolekcijos kūriniai yra eksponuojami Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų kieme ir parke Vilniuje.