Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicija

2019 01 02 – 11 05

Keramikos paviljono ekspozicija supažindina su dalimi unikalios Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos, kurią sudaro garsių keramikos meno meistrų iš keturių pasaulio kontinentų – Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos – darbai.

Panevėžio tarptautiniai keramikos simpoziumai rengiami nuo 1989 metų. Kolekcijoje – 631 šamoto (akmens masės) keramikos kūrinys.  Juos sukūrė 163 menininkai iš 35 pasaulio šalių. Tokio pobūdžio šiuolaikinės keramikos kolekcija yra vienintelė ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Ji atspindi ne tik lokalias, bet ir tarptautines šios meno šakos tendencijas. Įspūdinga techninė bazė  ir tvirtas šamoto molis leidžia simpoziumo dalyviams sukurti ne tik įprastus keramikai kamerinius, tačiau ir didelius, atviroms lauko erdvėms pritaikytus kūrinius.

Kolekcijoje galima išvysti garsių Australijos, Austrijos, Airijos, Baltarusijos, Danijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Irano, Izraelio, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Pietų Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Taivano, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos ir kitų valstybių keramikų darbus.  Šis rinkinys turi išliekamąją meninę ir istorinę vertę. Kultūrinės traukos lauką stengiamasi formuoti ir išlaikyti visą laiką, tiek kaupiant meno kūrinius, tiek ir juos eksponuojant.  Kolekcija buvo rodoma parodų ir viešosiose reprezentacinėse erdvėse Lietuvoje ir užsienio šalyse: JAV, Austrijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Latvijoje, Lenkijoje. Dalį kolekcijos kūrinių galima išvysti Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų parke Vilniuje.

Keramikos paviljone pristatomi žinomiausių užsienio autorių ir Lietuvos keramikų kūriniai. Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumuose dalyvavo 42 lietuvių menininkai, jų sukurti darbai supažindina su Lietuvos šiuolaikinės keramikos meninėmis tendencijomis.

Lankytoją pakiliai nuteiks galimybė pasivaikščioti po galerijos kiemelį, kuriame eksponuojamos keramikos skulptūros sukuria meno oazės ratą šurmuliuojančiame miesto centre.

 

 

2019-11-06T05:26:24+00:00
X