2020 09 30 – 10 24

„Parodoje pristatomi 2019 ir 2020 metais sukurti paveikslai, tarp kurių ir patys naujausi. Parodos pagrindinis veikėjas yra elnio kaktos motyvas, kuris autoriaus kūryboje atsikartoja ir virsta parašu. Paskutinė šio persekiojančio motyvo stadija – paveikslas „Kaukė iš elnio kaktos“ – bus pirmą kartą pristatoma šioje parodoje.

Pagrindinis Dominyko Sidorovo kūrybos motyvas yra daiktas. Tai – kasdienis, nesvarbus, paprastas, kartais net nuobodus aplinkos objektas. Ilgai stebėdamas arba atvirkščiai, tik akies krašteliu užkabindamas kiek neįprastą objektą, autorius jį dekonstruoja, deformuoja ir fragmentuoja. Taip tapytojo apvalantis žvilgsnis palieka tik ženklą, kuris byloja apie mūsų aplinkos daugiaprasmiškumą. Diskinio pjūklo negatyvas virsta lietaus lašais ant lango, senas radijo imtuvas plevėsuoja kaip vėliava.

Toks, tam tikra prasme obsesyvus, daiktų žymėjimas, prieš daugiau nei metus pradėjo „Daiktų manifestą“. Tai Dominyko Sidorovo tęstinis projektas apie daiktus bei jų pasakojamus žmonių būties naratyvus. Paroda „Elnio kakta“ yra „Daiktų manifesto“ dalis apie daiktus ir kelių metų laikotarpį, kurį nubrėžia elnio kaktos ženklas, savyje talpinantis daugiaprasmybę. Žvėries kaktos fragmentas virsta amfora, kauke ar dar kažkuo.

Šis tarpsnis, apgraibomis prasidėjęs metaforinėje autoriaus vidinėje erdvėje, kurios sienos vis dar tebėra apkáltos garsą sugeriančiu elementu, išaugo į spalvotą, dirigento nebekontroliuojamą misteriją. Dalis baigiasi neaiškios konsistencijos ir kilmės skysčiu pasruvusia kauke, kuri prasižiojus viską nusineša su savimi. Niekas dėl to neprieštarauja ir leidžiasi pagriebiami, simboliui prieš užsičiaupiant suploja kelis kartus rankomis, taip pasidžiaugdami savo pasirodymu.

Užuolaidoms skelbiant veiksmo pabaigą, su puodeliu rankoje mes vaikštome ratu ir viltingai laukiame trečiojo skambučio.“

Menotyrininkas  Marius Vabalas

 

DOMINYKAS SIDOROVAS (g. 1993) – jaunosios kartos tapytojas. Šiais metais kūrėjas įgijo tapybos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2016 metų dailininkas aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs personalinių parodų bei dalyvavęs tarptautinėje meno mugėje Vienoje. 2019 metais autoriui suteikta Panevėžio miesto savivaldybės meno stipendija.

Parodą remia Panevėžio miesto savivaldybė.

Parodos partneris – galerija „Vartai“.