Taktilinė paroda „Blind date“

2018 07 11 – 08 04

Paroda „Blind date“ skirta regos negalią turintiems žmonėms, sudarant jiems sąlygas praplėsti žinias ir suvokimą apie nacionalinį dailės paveldą, taip ugdant asmenines meninio suvokimo kompetencijas. Kartu tai reta galimybė kitu pojūčiu – lytėjimu – atrasti vizualaus meno kūrinį.

Parodą sudaro paveikslų originalai ir jų taktilinės reprodukcijos, sukurtos skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio, konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga bei ilgametę patirtį šioje srityje turinčiais Italijos specialistais. Šiuos reljefinius kūrinius galima liesti rankomis ir taip suprasti paveikslo turinį.

Ekspozicija veda per skirtingus XX a. dailės judėjimus, sambūrius ir kviečia patyrinėti kūrinius, reprezentuojančius svarbius pokyčius Lietuvos tapyboje. Tradicinius žanru – peizažą, portretą – keis „dekonstruotas“ paveikslas, siurrealistinė vizija ir konceptuali tapyba. Susipažinsite su socialinės tematikos kūriniais, avangardo eksperimentais, naujų idėjų paieškomis ir komentarais dailės klasikai.

Parodoje pristatomos Jono Vaičio, Mstislavo Dobužinskio, Vytauto Kairiūkščio, Stasio Ušinsko, Liudomiro Slendzinskio, Bronislovo Jamonto, Vinco Kisarausko, Arvydo Šaltenio. Henriko Natalevičiaus, Mikalojaus Šalkausko kūriniai ir jų taktilinės reprodukcijos.

 

Parodos kuratoriai: Agnė Matulevičiūtė, Matas Drukteinis, Eglė Nedzinskaitė.

Organizatoriai: VšĮ „Krantas“, VšĮ „Meno genas“, LDM Nacionalinė dailės galerija.

Reprodukcijų autoriai: Jonas Aničas, Matas Janušonis

Konsultantai: Irma Jokštytė, Alvydas Valenta

Paveikslų apibūdinimai: Diana Raudonienė, Laura Niedzviegienė

Architektas Aleksandras Kavaliauskas

Dizainerė Laura Grigaliūnaitė

Partneriai: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija, Panevėžio miesto dailės galerija, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos aklųjų biblioteka, Užupio meno inkubatorius, Lietuvos kino centras

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, „Elektromarkt“, „Panasonic“, „Vieversio kulniukai“, „VOX ART“

By | 2018-07-09T05:23:14+00:00 liepos 9th, 2018|Kas vyksta|0 Comments
X