Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2019“

2020 02 12 – 29

Tai išskirtinis Lietuvos fotožurnalistų sukurtas metraštis, fotografijomis atskleidžiantis gyvenimo aktualijas.

Fotožurnalistika svarbi šalies kultūrai ir istorijai ne tik suteikiama vizualine informacija apie įvykius, naujienas ir kasdienį gyvenimą, bet ir kvietimu į kritinį diskursą apie vizualinės kultūros įtaką pasaulio pažinimui bei suvokimui. Tai pirmasis kasdienis susitikimas su vizualiuoju menu, kuris pasiekia mus žiniasklaidos priemonėmis, pasitelkiančiomis vis naujesnę mediją.

Fotožurnalistai stebi ir vaizdais pasakoja, kaip visuomenėje jaučiasi žmogus. Ar šie vaizdai tampa simboliu, ar iliuzija – atsakomybė už tai tenka patiems fotografams ir leidėjams. Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ propaguoja aukščiausius vizualinės žurnalistikos standartus. Jau trečius metus galioja papildytas etikos kodeksas. Siekiame, kad jus pasiekusių fotografijų vaizdo turinys būtų kuo mažiau apdorotas, todėl šių metų konkurse po nuotraukų apdorojimo kompiuterinėmis programomis patikros atkrito net kelios dešimtys fotografijų, tarp kurių buvo ir temų nugalėtojų. Sugriežtintos ir kasmet papildomos konkurso taisyklės bei aukščiausių pasaulinių standartų laikymasis padeda išlaikyti visuomenės pasitikėjimą, kad konkurso laureatų suteikta vizualinė informacija , būdama įdomi ir įkvepianti, kartu yra patikima.

Šioje parodoje pristatome nacionalinio konkurso laureatus – geriausius šalies spaudos fotografų darbus, atrinktus ir įvertintus tarptautinės vertinimo komisijos. Joje taip pat rasite naujos iniciatyvos – pavasarinės fotografijos sesijos Kuršių nerijoje pristatymą.

Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje jos rodomos pagal temas: „Naujienos“ , „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“ bei „Fotopasakojimas“. Tarptautinė komisija vertino beveik keturis tūkstančius darbų. Nugalėtojams įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos žiniasklaidoje dirbantiems ar su ja nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.

 

Jonas Staselis,

Lietuvos fotografų klubo prezidentas

 

*****

Ramūno Danisevičiaus nuotr.

 

 

2020-02-07T16:00:35+00:00 2020-02-07|
X