23-spalis-d

11spa(spa 11)17:00(spa 11)17:00Neringos Poškutės-Jukumienės ir Albino Jukumo parodos „Procese“ atidarymas

Daugiau

Išsamiau

Neringos Poškutės-Jukumienės ir Albino  Jukumo kūryba žiūrovui iš pirmo žvilgsnio atsiveria geometrinėmis linijomis, susikirtimais, lūžiais. Tačiau kūrybinis procesas menininkų porą jungia ne tik per plieno lakšto suvaldymą, formavimą ar destruktūrizavimą, bet ir kūrėjų pagarbą visam laiko bei kitų faktorių veikiamam paviršių kismui.

N.Poškutės-Jukumienės instaliacija „Prussian Blue“ kalba apie krašto, kuriame menininkė gyvena, būdingą spalvą ir medžiagas – metalą, emalį, epoksidines dervas. Prūsiškasis mėlis emalio, metalo kūriniuose tampa šiuolaikinio skepsio ir istorinio įtarumo įrankiu, medija.

Jukumas savo kūryboje tyrinėja plokštumos geometrinių lūžių, susikirtimų, šviesotamsos ir optinės simuliacijos vizualinį paveikumą. Autoriui aktuali lankstymo tema, kurioje išsemti visas galimas kompozicijas – neįmanoma. Kiekvienas metalo medžiagos lūžis, kompozicinis iššūkis kaskart yra ir naujas techninis atradimas.

Ne vienerius metus gyvenantys ir kuriantys Klaipėdoje,  N. Poškutė-Jukumienė ir A. Jukumas baigė studijas Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakultete, ten ir šiandien dalyvauja ugdymo procese. N.Poškutė-Jukumienė yra Metalo meno ir juvelyrikos bakalauro programos vadovė.  A. Jukumas dirba studijoje, kurioje kūrybinę veiklą kartu vykdo ir Telšių fakulteto absolventai.

***Renginys nemokamas.  Bus filmuojama ir fotografuojama.

 

Laikas

(Trečiadienis) 17:00 - 19:00

Vieta

Dailės galerija

Go to Top