Ingridos Mockutės-Pocienės paroda „Vienas kūnas“

23-spalis-d

11spa(spa 11)17:0011lap(lap 11)17:00Ingridos Mockutės-Pocienės paroda „Vienas kūnas“

Daugiau

Išsamiau

Klaipėdietės menininkės Ingridos Mockutės-Pocienės parodoje „Vienas kūnas“ eksponuojami du fotografijų ciklai: „Ne pirmą naktį nelauki sapno“ (2020 m.) ir „Vienas kūnas“ (2023 m.).

„Nuolat susikoncentravę į išgyvenimo, klestėjimo, „prabangos“ (vartojimo) procesus nustūmėme į šalį tikrąsias vertybes – harmoniją su savimi, gamta, aplinka, gyvą bendravimą, tiesiog išklausymą, užuojautą, apkabinimą, paguodą. Šito taip trūksta dabar.

Savo cikle „Vienas kūnas“ vis gaudau tuos gražiuosius gyvenimo momentus, lyg skaidrias ašaras – perlus. Tai – mūsų juokas, vaikai, buitis ir seneliai, nerimas ir žaidimai. Sustabdytas laikas fotografijose kviečia pabusti – išgyventi akimirką. Čia atsiranda lyg kitas laikas, menami namai, kur vaikai visada lieka vaikais ir mirtis neegzistuoja. Kur persipina tarpusavyje mieli susitikimai, pokalbių nuotrupos, kasdieniai rūpesčiai, darbai, džiaugsmai ir netektys, sakralūs dalykai virsta savotiškais simboliais“, – parodos anotacijoje rašo autorė.

I.Mockutė-Pocienė – fotografė, gimusi Tauragėje, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Klaipėdoje. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete įgijo metalo meno ir juvelyrikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Šiuo metu ten pat tęsia ir taikomojo meno magistro studijas. Nors kūrybinį kelią pradėjo kaip juvelyrė, tolimesnėje kūryboje išryškėjo aistra fotografijai. Menininkė aktyviai kuria ir pristato personalines parodas. Viena iš paskutinių fotografijų parodų – „Je suis Žardė“ (2022) buvo eksponuota Klaipėdos viešosiose erdvėse, ant pastatų sienų Žardės aikštėje.

 

Laikas

Spalis 11 (Trečiadienis) 17:00 - Lapkritis 11 (šeštadienis) 17:00

Vieta

Dailės galerija

Go to Top