LT | ENG

 Liko mažiau nei keturios dienos, kai panevežiečiai ir miesto svečiai gali Dailės galerijoje aplankyti parodą „Tradicijos ir dabarties ryšys: Panevėžio krašto tautodailė“. Paskutinę parodos dieną – balandžio 29-ąją 12 val. vyks jos aptarimas ir diskusija apie krašto tautodailės meistrų kūrybos tendencijas.

Parodoje savo darbus eksponuoja 223 tautodailininkai iš Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės. Pristatoma visų tautodailės žanrų įvairovė: medžio drožyba, akmens skulptūros, tapyba, grafika, kalvystės, keramikos, odos, veltinio darbai, audiniai, mezginiai, juvelyriniai dirbiniai, karpiniai, pynimai iš vytelių ir floristiniai paveikslai. Taip pat paprotinių menų dirbiniai: šiaudinius sodus, verbas, margučius. Eksponuojami 632 tautodailės darbai.

Panevėžio miesto dailės galerijoje sukauptos šiuolaikinės keramikos kolekcijos kūrinius nuo šiol galima pamatyti ir Vilniuje. Lietuvos Respublikos Prezidento kieme ir parke atidaryta paroda „Iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos“. 

 

 

Balandžio 28 d. 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11) visuomenei bus pristatyta fotografo Mariaus Čepulio knyga "Metai. Gamtos fotografo dienoraštis".

Balandžio 22 d. 14 val. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų kieme bus atidaryta paroda „Iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos“. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija tęsia visuomenei atvirų renginių ciklą, kurio metu Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai nuolat lanko Prezidento rūmų ir kiemo erdves. Panevėžio miesto dailės galerija, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, eksponuoja keramikos kūrinius, sukurtus Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų metu. Parodos eksponatai yra tik nedidelė dalis to, ką Panevėžyje per keramikos simpoziumus sukūrė 163 menininkai iš 35 pasaulio šalių. Per 27 simpoziumo vyksmo metus, kolekcijoje susikaupė net 631 šamotinės keramikos kūrinys.

Panevėžio miesto  dailės galerija balandžio 21 d. 16 val. Daugpilio Marko Rothko meno centre (Latvija) pristato parodą „X: kritinė riba – Černobyliui 30“. Šis tęstinis projektas, pristatytas Panevėžyje 2016 metais, šiemet praplečia savo ribas ir yra pristatomas Latvijos žiūrovui.

Parodos kuratorius Albinas Vološkevičius mano, kad „Kūrėjas visada turi būti pasirengęs žengti pirmyn – už savo nusibrėžtų ar įsivaizduojamų baimių, patirčių, sugebėjimų, profesinių žinių, asmeninio komforto ribų. Tai nėra lengva. Nežinomybė visada kausto ir baugina. Bet, padaręs vieną, kitą žingsnį į priekį, į nežinomybę, į naujus atradimus, atsisukęs pamatai, kaip buvai save apribojęs, koks „užsiciklinęs“ buvai.“

2017 04 07 - 04 29

Balandžio 7 d. 12 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks parodos „Tradicijos ir dabarties ryšys: Panevėžio krašto tautodailė“ atidarymas. Parodoje savo darbus pristatys tautodailininkai iš Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės.

 

Balandžio 7 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje žinomas Lietuvos pianistas Andrius  Vasiliauskas surengs tradicinį Verbų sekmadienio muzikos koncertą.

 

Menininkas Das Vegas inicijuoja projektą "Meno vertė: 2% parama", kuriuo kiekvienam, kuris menininkui paskirs 2% savo gyventojų pajamų mokesčių, žada sukurti po meno kūrinį. Projekto metu sukurtų kūrinių atlikimo technikos ir formatai bus derinami su mecenatu, o kiekvienas meno kūrinys atspindės rėmimo metu gautą sumą jam įgyvendinti. Tokiu būdu menininkas siekia populiarinti meno mecenatystės ir kolekcionavimo kultūrą Lietuvoje.

Puslapis 1 iš 28