LT | ENG

 


2016 gruodžio 15 Ketvirtadienis

Dviejų žinomų Lietuvos pučiamųjų orkestrų dovana Panevėžiui

Net du kartus „Aukso paukšte“ apdovanotas Panevėžio rajono vario dūdų orkestras „Aukštyn“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro solistų grupė parengė kalėdinę dovaną Panevėžiui. Miesto ir rajono  gyventojams,  jų svečiams  gruodžio 18 d. 16 val. Panevėžio miesto  dailės galerijoje šie kolektyvai sukurs tikrą kalėdinę muzikos šventę.

Koncerte bus atliekamas  austrų pianisto ir kompozitoriaus Frydricho Guldos, garsėjusio tiek klasikinės, tiek džiazo muzikos kūryba ir improvizacijomis, 1980 metais sukurtas koncertas violončelei ir pučiamųjų instrumentų orkestrui. Žinovai teigia, kad koncerto dalys jungia džiazą, menuetą, roką, polkos elementus ir maršą. Kūrinyje yra „a cadenza“ fragmentų, reikalaujančių ypatingo atlikėjų meistriškumo improvizuojant. Koncertą violončelei ir pučiamųjų orkestrui yra grojęs ne vienas užsienio violončelininkas. Tai išskirtinis ir ne itin dažnai skambantis koncertas, kuris užburia ne tik muzikos žinovus.

Lietuvos scenoje pirmą kartą šį koncertą atliko Povilas Jacunskas, jį klausytojai išgirs ir Panevėžio miesto dailės galerijoje. Povilas Jacunskas – neabejotinai vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos violončelininkų, daugkartinis įvairių Lietuvos ir tarptautinių konkursų laimėtojas ir prizininkas.

Koncerto organizatorius, kolektyvo „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys džiaugėsi, kad Panevėžio rajono gyventojams ir panevėžiečiams galės padovanoti  unikalų muzikinį renginį.

„Tiesą pasakius, netikėjau, kad kada nors šis kūrinys skambės pas mus. Aš pats gal dešimtmetį laukiau progos koncertą išgirsti atliekamą gyvai. Sudėtingiausia tai, kad kūrinio partitūrų neįmanoma įsigyti, jos nuomojamos ir tik trumpam laikui. Tad įvertinus koncerto sudėtingumą, atlikėjų virtuoziškumą ir visas kitas detales, kurios turi susidėti į vieną, kad kūrinį būtų galima atlikti, – aš manau, kad Kalėdų stebuklas jau įvyko“, – sakė R. Vilys.

Varinių dūdų orkestras  „Aukštyn“ susikūrė 2007 metais ir yra  Panevėžio rajono, Aukštaitijos, o dabar ir jau visos Lietuvos jaunųjų atlikėjų ,,jungtinės pajėgos“. Šio meno kolektyvo dalyvių amžius vyrauja nuo 9 iki 35 metų.

„Aukštyn“ aktyviai koncertuoja,  dalyvauja įvairiuose konkursuose ir kultūriniuose projektuose  Lietuvoje, Baltijos šalyse ir Europoje. Orkestras yra pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą, iš jų: Rybnik  tarptautinio  konkurso Pagrindinis prizas (2015 m. Lenkija), Freiburgo Europos  brass band konkurso geriausios „Europos solistės“ nominacija orkestro solistei Indrei Jonaitytei (2015 m. Vokietija).

Orkestras „Aukštyn“ bendradarbiauja su kompozitoriais (visi jie lankėsi Panevėžyje)  Kaziu Daugėla, Tadu Šileika, Rimantu Giedraičiu, Valdu Stanaičiu ,Tauru Adomavičiumi , Jan de Haan (Olandija), Philip Sparke (Jungtinė Katalystė), Jan Van der Roost (Belgija), Oliver Waespi (Šveicarija), Magnus Hylander (Švedija) ir kitais.