LT | ENG

 


2016 rugsėjo 26 Pirmadienis

Irenos Giedraitienės fotografijų paroda GYVENTI = MYLĖTI

2016 09 29 - 10 23

Parodos atidarymas – rugsėjo 29 d. 17 val.

Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11)

Irena Giedraitienė – viena ryškiausių šiuo metu Lietuvoje aktyviai kuriančių vyresniosios kartos moterų fotografių. Savo laiku geranoriškai paskatinta kolegų bei palankiai susiklosčius aplinkybėms, ji netruko atsiskleisti kaip savita, labai talentinga fotografė. 

 

Surengusi daugiau kaip 40 personalinių ir dalyvavusi dar virš šimto įvairių Lietuvoje ir pasaulyje vykusių grupinių parodų ji pelnė net 38 apdovanojimus, tarp kurių ir vieni svarbiausių – pasaulinėje fotožurnalistikos World Press Photo parodoje pirmasis prizas „Aukso Akis“ ir premija „Bendrųjų Įvykių“ kategorijoje, prilygstantys pasauliniam „Oskarui“[1]. Jos kūrybos temos: vestuvės, laidotuvės, turgūs, visuotinės šventės, vaikai, šeima, gamtos motyvai ar jų fragmentai, virtę abstrakčiomis kompozicijomis.

Didžiąją parodos GYVENTI = MYLĖTI kūrinių dalį sudaro anksčiau dar nerodytos juodai-baltos ankstesniojo laikotarpio fotografijos, kuriose fotomenininkė tik jai būdingu stiliumi subtiliai atskleidžia fotografuojamų žmonių pasaulį, unikalų jų gyvenimo ritmą ir kasdienybės akimirkas.

Paroda veiks iki spalio 23 d.

 

[1] Irena Giedraitienė. Fotografijos. Kaunas: UAB Arx Baltica, 2005. ISBN: 9955-638-10-9.