LT | ENG

 


2016 rugsėjo 20 Antradienis

Vaikus ir moksleivius kviečiame į naujas kūrybines edukacines programas

Įsibėgėjus rugsėjui Dailės galerija parengė naujas edukacines kūrybines programas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams. Tai puiki galimybė išbandyti įvairias dailės technikas, ugdyti savo kūrybiškumą ir leisti fantazijai išskleisti sparnus.

 

 

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Plakatas Magritte stiliumi“. Vaizdinės medžiagos pagalba moksleiviai bus supažindinti su žymaus belgų siurrealisto Rene Magritte kūriniais. Įkvėpti originalios šio dailininko kūrybos stilistikos, jie kurs savo mėgstamos muzikinės grupės ar atlikėjo plakatą (guašu, flomasteriais, koliažui panaudodami spalvotą popierių, audeklą, odą).   

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir medžio duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminį puodelį su medine rankenėle.

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir stiklo duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu  šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminę lėkštelę, ją dekoruos stiklu.

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir  moksleiviams  „Šamoto figūrėlė su skėčiu“. Užsiėmimo dalyviams bus pristatyti žinomo viduriniosios kartos keramiko Audriaus Janušonio kūriniai, esantys Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcijoje. Įkvėpti  ironiškų šio keramiko kūrinių moksleiviai kurs žaismingas gyvūnų figūrėles, papuošdami jas mažu popieriniu skėčiu.

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Kinas spragėsių dėžutėje“. Užsiėmimo dalyviai mokysis gaminti menišką  kartoninę dėžutę kukurūzų spragėsiams. Ją dekoruos pasirinkto kino filmo motyvais.

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams „Keramikos kūrinius sudėk į paveikslą“. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis gaus po lapą, kuriame pavaizduota dvylika objektų, atspindinčių keramikos kolekcijos kūrinius.  Vaikams bus surengta ekskursija po Keramikos paviljoną ir galeriją, supažindinant su pavaizduotais keramikos darbais. Paskui burtų keliu kiekvienas dalyvis gaus tris objektus ir originaliai juos komponuodamas sukurs siurrealistinį piešinį. 

 Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Traukinys veža paveikslus“. Užsiėmimo dalyviai susipažins su galerijos ekspozicijomis. Paskui kurs didelio formato kolektyvinį darbą: įvairiaspalviais flomasteriais pieš traukinį, gabenantį meno kūrinius – paveikslus ir keramikos skulptūras.

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“.   Programos dalyviams bus papasakota apie galerijoje veikiančią parodą. Apžiūrėję eksponuojamus kūrinius , jų spalvų gamą perteiks kūrybiniame procese – kurdami paveikslus monotipijos technika, t.y. liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudą.

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Iš fotografijos plokštumos – į keramikos 3D“. Programos dalyviai Fotografijos galerijoje aplankys meninės  fotografijos parodą. Apžiūrėję ekspoziciją, moksleiviai pasirinks kurios nors  fotografijos detalę ar motyvą, tuomet  Dailės galerijoje iš šamoto kurs jo interpretaciją – tūrinį keramikos darbą.

Užsiėmimo kaina asmeniui – 1,50 Eur

Registracija į edukacines kūrybines programas vykdoma tel. (8 45) 584803

Medžiagų, reikalingų kūrybai, parūpins galerija