LT | ENG

 


2016 rugsėjo 15 Ketvirtadienis

Europos paveldo dieną vaikai pieš Respublikos gatvę

Rugsėjo 16 dieną 13 val. Panevėžio miesto dailės galerija organizuoja edukacinę kūrybinę programą moksleiviams „Respublikos gatvė: praeitis dabarties formose“. Renginys skirtas Europos paveldo dienoms‘ 2016.

Rugsėjo 16-18 dienomis visoje Lietuvoje bei Europoje  23-iąjį kartą vyks Europos paveldo dienos  Šių metų tema „Kultūros paveldas ir bendruomenės” ragina klausti, koks yra bendruomenių vaidmuo, išsaugant ir puoselėjant kultūros paveldą. 

„Daugybė įvairių laikotarpių pastatų, ištisų kvartalų ir senamiesčių, reikšmingų kultūros paveldo objektų tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje išliko todėl, kad buvo reikalingi vietos bendruomenei. Vietos žmonėms, suvokusiems juos supančių kultūros paveldo objektų vertingumą ir mačiusiems juose savo išskirtinumo ir tapatumo ženklą – pagrindą bendruomenės gyvybingumui, klestėjimui ir tęstinumui“, – teigia Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto dėstytojas doc. D. Vrubliauskas.

Į Dailės galerijos organizuojamą Europos paveldo dienų renginį panoro įsijungti Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai. Edukacinė kūrybinė programa „Respublikos gatvė: praeitis dabarties formose“ prasidės ekskursija po Respublikos gatvę. Jos metu moksleiviai bus supažindinti su svarbiausiais pastatais – kultūros paveldo objektais, jų istorija.

Praeities pasakojimai ir gatvės dabartis – tai tema, kurią moksleiviams bus pasiūlyta atskleisti didelio formato paveiksle. Kolektyviniame kūrinyje mokiniai perteiks savąjį Respublikos – vienos seniausių miesto gatvių – vaizdinį.

Panevėžio miesto dailės galerija į šį visą Europą apimančių renginių ciklą įsijungia jau šešti metai.