LT | ENG

 Edukacija

Panevėžio miesto dailės galerija vykdo plačią edukacinę veiklą įvairių amžiaus grupių žmonėms. Edukacinių kūrybinių programų lankytojai ne tik supažindinami su Dailės galerijoje sukaupta milžiniška Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija, bet ir patys turi galimybę išmėgti jėgas keramikoje. Lipdymui naudojamas ir tradicinis molis, ir paprastesnės medžiagos: modelinas, plastilinas.

Taip pat lankytojai kviečiami į edukacines kūrybines programas, kuriose supažindinami su įvairiomis dailės rūšimis, mokomi vaizduojamojo meno paslapčių ir gali realizuoti savo kūrybinius sumanymus. Rengiami specialūs projektai, kuriuose dalyvauja patyrę dailininkai, galintys suteikti išsamių žinių apie įvairius dailės žanrus, naujausias technikas ir padėti tai įgyvendinti praktiškai.

Kūrybinių programų dalyviams, vadovaujamiems patyrusių edukatorių, paklus ne tik keramika ar modelinas, bet ir kitos medžiagos – popierius, stiklas, akmuo, metalas, oda, vilna. Pajusti kūrybos džiaugsmą padės tapymas ant šilko, stiklo, keramikos, akmens, vitražo, mozaikos ar ekslibriso kūrimas, paviršių dekoravimas ir kita meninė veikla.    

 

DĖMESIO!

RUGPJŪČIO 01 – 18 DIENOMIS EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS NEBUS RENGIAMOS

 

 

DAILĖS GALERIJOJE

 

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 584803, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , programų vadovė Diana Armonienė

 

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS VAIKAMS IR MOKSLEIVIAMS

 

Plakatas pagal Magrita 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Plakatas Magritte stiliumi“. Vaizdinės medžiagos pagalba moksleiviai bus supažindinti su žymaus belgų siurrealisto Rene Magritte kūriniais. Įkvėpti originalios šio dailininko kūrybos stilistikos, jie kurs savo mėgstamos muzikinės grupės ar atlikėjo plakatą (guašu, flomasteriais, koliažui panaudodami spalvotą popierių, audeklą, odą).   

 

 

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir medžio duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminį puodelį su medine rankenėle.

 

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir stiklo duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu  šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminę lėkštelę, ją dekoruos stiklu.

 

figurele su skeciu

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir  moksleiviams  „Šamoto figūrėlė su skėčiu“. Užsiėmimo dalyviams bus pristatyti žinomo viduriniosios kartos keramiko Audriaus Janušonio kūriniai, esantys Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcijoje. Įkvėpti  ironiškų šio keramiko kūrinių moksleiviai kurs žaismingas gyvūnų figūrėles, papuošdami jas mažu popieriniu skėčiu.

 

Kinas spragesiu dezuteje

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams „Kinas spragėsių dėžutėje“. Užsiėmimo dalyviai pažiūrės animacinį filmą "Nuostabi diena" ir mokysis gaminti menišką  kartoninę dėžutę kukurūzų spragėsiams. Ją dekoruos filmuko motyvais.

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams „Keramikos kūrinius sudėk į paveikslą“. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis gaus po lapą, kuriame pavaizduota dvylika objektų, atspindinčių keramikos kolekcijos kūrinius.  Vaikams bus surengta ekskursija po Keramikos paviljoną ir galeriją, supažindinant su pavaizduotais keramikos darbais. Paskui burtų keliu kiekvienas dalyvis gaus tris objektus ir originaliai juos komponuodamas sukurs siurrealistinį piešinį. 

 

Traukinys veza paveikslus

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Traukinys veža paveikslus“. Užsiėmimo dalyviai susipažins su galerijos ekspozicijomis. Paskui kurs didelio formato kolektyvinį darbą: įvairiaspalviais flomasteriais pieš traukinį, gabenantį meno kūrinius – paveikslus ir keramikos skulptūras.

 

 Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“.   Programos dalyviams bus papasakota apie galerijoje veikiančią parodą. Apžiūrėję eksponuojamus kūrinius , jų spalvų gamą perteiks kūrybiniame procese – kurdami paveikslus monotipijos technika, t.y. liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudą.

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Iš fotografijos plokštumos – į keramikos 3D“. Programos dalyviai Fotografijos galerijoje aplankys meninės  fotografijos parodą. Apžiūrėję ekspoziciją, moksleiviai pasirinks kurios nors  fotografijos detalę ar motyvą, tuomet  Dailės galerijoje iš šamoto kurs jo interpretaciją – tūrinį keramikos darbą.

Užsiėmimo kaina asmeniui – 1,50 Eur. Medžiagų, reikalingų kūrybai, parūpins galerija.  

Registracija į edukacines kūrybines programas vykdoma tel. (8 45) 584803, el.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

  

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖMS (nuo 10 žmonių)

 

samoto dubuo su vynuogem    

 ,,Šamoto dubenėlio lipdymas“ 

Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Nulipdytas dubenėlis dekoruojamas reljefinėmis detalėmis ir stiklu. Šamoto darbas po edukacijos išdegamas.
Kaina suaugusiajam 4,50 Eur

,,Kuriu šamotinį angelą“
Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Lipdoma ir raižymo būdu dekoruojama angelo figūrėlė. Po edukacijos šamotinis angelas išdegamas.
Kaina suaugusiajam 6 Eur


„Kuriu paveikslus monotipijos technika“
Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika kuria originalius paveikslus.

Kaina suaugusiajam 4,50 Eur

,,Susitikimas su menininku“

Profesionalus menininkas keramikas Eugenijus Čibinskas improvizuotos studijos metu papasakoja apie savo kūrybą, demonstruoja individualią techniką, supažindina su molio rūšių įvairove, glazūromis bei žiedimo technika. Lankytojai išbando molio lipdymo galimybes.
Kaina suaugusiajam 4,50 Eur

 Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registracija vykdoma ir informacija teikiama tel. (8 45) 584803, el.p Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  

----------------------------------

 

FOTOGRAFIJOS GALERIJOJE

 

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS VAIKAMS IR MOKSLEIVIAMS

 

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 576960, 467551, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

NAUJA! Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir moksleiviams „Fotografijų takas“. Tai stalo žaidimas, kada keliaudami fotografijų taku žaidėjai susipažįsta su fotografijų sąvokomis, istorija ir išmoksta atpažinti Aukštaitijos fotomenininkų kūrinius.

fotodelione1 

 

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams – fotodėlionė „Gražiausių pasaulio miestų vaizdai – fotografijoje“. Programos dalyviai bus supažindinti su miesto fotografija ir smagiai praleis laiką rinkdami fotodėliones su gražiausių pasaulio miestų atvaizdais.

 

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams–fotodėlionė „Mėgstamiausių pasakų herojai“. Programos dalyviai pasidalina komandomis ir dalyvauja varžybose, kurie greičiau sudės fotodėlionę su populiarios pasakos personažais. Interaktyvaus užsiėmimo metu vaikai sužino apie šalį, kurioje gimė šie personažai, apie jos kultūrą, tradicijas

Užsiėmimo kaina vaikui – 1,00 Eur

 

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS SUAUGUSIESIEMS

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 576960, 467551, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Fotografiju takas -sumaz

NAUJA! Edukacinė kūrybinė programa „Fotografijų takas“. Tai stalo žaidimas, kada keliaudami fotografijų taku žaidėjai susipažįsta su fotografijų sąvokomis, istorija ir išmoksta atpažinti Aukštaitijos fotomenininkų kūrinius.

Kaina asmeniui – 1,50 Eur.